Tomasz "Lipa" Lipnicki jak NIN i Johnny Cash. Muzyk opublikował pierwszy singiel z solowej płyty

19.03.2021 13:15
Tomasz Lipa Lipnicki Fot. Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER

Lider znanych polskich kapel takich jak Lipali czy Illusion wkrótce wyda solowy album. W sieci pojawił się pierwszy singiel zapowiadający płytę.

Tomasz "Lipa" Lipnicki po latach działalności w grupach takich jak Illusion czy Lipali zdecydował się na solowy album. Muzyk zapowiedział płytę "Dźwięki słowa" na 23 kwietnia 2021 roku.

Tomasz Lipa Lipnicki opublikował singiel "Hurt" z nowej płyty

Miesiąc przed premierą artysta opublikował pierwszy singiel promujący nowy materiał. Fani muzyka zapewne spodziewali się polskojęzycznej kompozycji, jednak Lipa postawił na klimatyczny cover Nine Inch Nails.

Muzyk zamieścił w sieci utwór "Hurt", do którego powstał nostalgiczny, czarno-biały klip. Aranżacja kompozycji może zaskoczyć fanów Lipnickiego.

TOMASZ LIPNICKI - "DŹWIĘKI SŁOWA". TRACKLISTA

 1. Piąty wymiar
 2. Pieśń na wyjście
 3. Kondycja narodu
 4. Ech, wojenko, wojenko
 5. Nad zamglonym jeziorem
 6. Śnieg
 7. Ballada na umieranie
 8. Kto na tak?
 9. Licho
 10. Kobieta i kot
 11. Hurt
Polecamy

Płytę Lipy można zamówić na jego oficjalnej stronie w przedsprzedaży. W sklepie znajdziecie też najnowszą książkę "Jeżozwierz". To wywiad-rzeka z artystą pełna anegdot i ciekawostek z życia prywatnego i zawodowego artysty. 

"Hurt" to ballada rockowa napisana przez Trenta Reznora. Piosenka pochodzi z płyty "The Downward Spiral" Nine Inch Nails wydanej w 1995 roku. Kompozycja doczekała się wielu coverów, jeden z najpopularniejszych to interpretacja Johnny'ego Casha.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.