Tony Iommi: Pierwsze koncerty Black Sabbath były beznadziejne

Aleksandra Degórska
29.11.2017 11:52
Tony Iommi: Pierwsze koncerty Black Sabbath były beznadziejne Fot. ; Amy Harris / Invision / AP / link / East News

Publika krytykowała wokalistę, nikt za bardzo nie wiedział co to w ogóle za zespół - tak wyglądały początki legendarnej kapeli.

Jak wiadomo początki są zawsze trudne. Również legendy, które teraz są prawdziwymi bogami na samym początku spotykały się z problemami i niechęcią widzów. Tak właśnie było chociażby w przypadku Black Sabbath, o czym wspomniał Tony Iommi w jednym z ostatnich wywiadów.

Gitarzysta zrobił się ostatnio nieco nostalgiczny ze względu na koniec kariery Black Sabbath - decyzja była poniekąd spowodowana problemami zdrowotnymi Iommiego.

Tak więc gitarzysta opowiedział, jak wyglądały czasy, gdy zespół stawiał pierwsze kroki.

Patrząc na tamte wydarzenia nie wiem jak to się stało, że doszliśmy do tego wszystkiego. Graliśmy w takich miejscach, gdzie nikt w ogóle nie był nami zainteresowany. Ludzie czasem myśleli, że wykonujemy pop, gdy tymczasem tego nie graliśmy.

Szczególnie jedna nieprzyjemna sytuacja utkwiła mu w pamięci.

Pamiętam koncert w Toe Bar w mieście Egremont i faceta, który krzyczał: „Wasz wokalista jest beznadziejny”. To było bardzo żenujące.

Jak wiadomo pionierzy zawsze mają problemy, bo większość boi się nowości i nie chce otworzyć się na nowe. Z tym właśnie problemem spotkał się Black Sabbath.

Oczywiście z biegiem lat się poprawiliśmy się, ale musieliśmy nauczyć ludzi, jak również samych siebie, że tak właśnie brzmimy, a było to coś zupełnie innego. To było szybkie przyswajanie wiedzy. 

Jeżeli tęsknicie za kapelą to na pocieszenie możecie sobie sprawić koncertowy zapis występu Black Sabbath z Birmingham, który był pokazywany w kinach. Wydawnictwo „The End Of The End” trafiło do sklepów 17 listopada 2017.

Natomiast 26 czerwca 2018 Ozzy Osbourne będzie headlinerem Impact Festival w Tauron Arenie Kraków.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.