"Totalny Chaos" - zobaczcie zwiastun dokumentu Netflixa o tragicznym Woodstocku '99 [WIDEO]

22.07.2022 15:12
"Totalny Chaos" - zobaczcie zwiastun dokumentu Netflixa o tragicznym Woodstocku '99 [WIDEO] Fot. materiały prasowe/Netflix

Według zapowiedzi wynika, że będzie to opowieść o nieudanym festiwalu Woodstock 1999, który zapowiadany był jako "wydarzenie milenium", a zakończył się jako "klęska stulecia".

Zobaczcie zwiastun dokumentu o Woodstocku '99 od Netflixa

"Totalny Chaos: Woodstock '99", czy też sympatycznie znany w oryginale "Clusterfuck", to nowy serial dokumentalny Netflixa, który opowie nam historię festiwalu Woodstock '99. Ten miał być kulturowym wydarzeniem milenium, przebijający znaczeniem oryginalną imprezę z 1969 roku. Szybko się jednak okazało, że to tego potrzeba organizatorów i artystów, którzy ujarzmią tłum - tak się nie stało w przypadku nowej edycji Woodstocku.

Polecamy

Festiwal, podobnie jak oryginał, zapowiadany był jako celebracja miłości, pokoju i świetnej muzyki. Na miejscu okazało się, że na uczestników czekają pożary, zamieszki i ogólna destrukcja. Twórcy serialu Netflixa wykorzystali rzadkie materiały archiwalne i przeprowadzili wywiady z uczestnikami wydarzenia, a także pracownikami i artystami, którzy zdecydowali się wystąpić na imprezie.

Dzięki temu, "Clusterf*ck: Woodstock '99" tworzy bogaty portret zakulisowego świata, który przyczynił się do jednej z największych festiwalowych katastrof w dziejach. Mieszanka rozbuchanego ego, chciwości oraz muzycznych ambicji przyczyniła się do trzech dni chaosu:

Polecamy

Zabawny jest również fakt, że Woodstock ’99 był wydarzeniem tak spektakularnie mizernym, że to już druga produkcja dokumentalna z ostatniego roku, która poświęcona jest przyczynom klęski imprezy. W zeszłym roku na ekranach mogliśmy oglądać dokument HBO "Woodstock ’99: Pokój, miłość i agresja".

Premiera dokumentu "Clusterfuck" zapowiedziana jest na środę 3 sierpnia 2022 roku na platformie Netflix. Dokument "Woodstock ’99: Pokój, miłość i agresja" jest zaś już dostępny na platformie HBO Max.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.