Twórca „Studia YaYo” o pogrzebie Kory: Wyszła czarna, ateistyczna msza

Maciej Koprowicz
09.08.2018 15:37
Twórca „Studia YaYo” o pogrzebie Kory: Wyszła czarna, ateistyczna msza Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/EAST NEWS

Oprawa ostatniego pożegnania wokalistki Maanamu na warszawskich Powązkach 8 sierpnia 2018 nie wszystkim uczestnikom ceremonii przypadła do gustu.

Olga Sipowicz, znana fanom muzyki jako Kora, zmarła 28 lipca 2018 w wieku 67 lat po ciężkiej chorobie nowotworowej. Pogrzeb wokalistki odbył się 8 sierpnia 2018 w Warszawie.

Na ceremonii przemawiało wiele gwiazd muzyki (m.in. Muniek Staszczyk i Stan Borys) i dziennikarzy (m.in. Wojciech Mann, Kuba Wojewódzki i Grażyna Torbicka). Tomasz Organek wykonał ku pamięci zmarłej gwiazdy utwór „Czarna Madonna”. Pogrzeb miał charakter świecki, ponieważ Kora deklarowała się jako osoba niewierząca.

Ryszard Makowski skrytykował oprawę pogrzebu Kory

Oprawa ceremonii pogrzebowej Kory nie wszystkim jej uczestnikom się podobała. Wielu obserwatorów, szczególnie tych związanych ze środowiskami katolickimi lub szeroko pojętej prawicy odnotowało w niej brak wszelkich elementów pogrzebu chrześcijańskiego.

Ryszard Makowski, satyryk i autor piosenek, dawniej członek kabaretu OT.TO, a ostatnio najbardziej znany jako współautor i współgospodarz programu rozrywkowego „Studio YaYo” w TVP Warszawa, zrelacjonował swoje wrażenia z pogrzebu wokalistki Maanamu na Twitterze. Makowskiemu bardzo nie spodobała się muzyka, która była tłem ceremonii, a szczególnie utwór „Czarna Madonna”, który uznał za bluźnierczy.

Byłem na pogrzebie Kory. Przesiąkłem złą energią. Pomijając sprawy polityczno- światopoglądowe, podczas odprowadzenia urny puszczono jakiejś potępieńcze jęki na cały cmentarz. A "Czarna Madonna", Organka, to tandetne bluźnierstwo. Czarna ateistyczna msza wyszła.

Tweet spotkał się z krytyką wielu obserwatorów profilu satyryka. Poprosiliśmy Ryszarda Makowskiego o komentarz w tej sprawie.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.