Pogrzeb Olgi „Kory” Sipowicz. Była wokalistka Maanamu zostanie pochowana na warszawskich Powązkach

Justyna Kierzkowska
08.08.2018 11:34
Pol'and'Rock Festival 2018|undefined Fot. PAP / Marcin Obara

Olga Sipowicz, primo voto Jackowska, polska piosenkarka rockowa i autorka tekstów znana jako „Kora”, wokalistka zespołu Maanam przez ponad 30 lat, zmarła 28 lipca 2018 w domu, w otoczeniu rodziny.  

Jak podała wcześniej rodzina, Pogrzeb Olgi „Kory” Sipowicz odbędzie się 8 sierpnia 2018 roku o godzinie 11:00 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie. Kora nie przyjęła ostatniego namaszczenia. Artystka za życia deklarowała się jako osoba niewierząca.

Rodzina, przyjaciele i fani żegnają Olgę Sipowicz 

Mimo wysokiej temperatury na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie pojawiły się tłumy. Pogrzeb transmitowany jest także na telebimie, a wśród obecnych gości są m.in. Muniek Staszczyk, Stan Borys i znani dziennikarze - Wojciech Mann, Kuba Wojewódzki, Grażyna Torbicka i Monika Olejnik - a także - Prezydent m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz Waltz. Pod portretem artystki postawiona została urna z jej prochami. Przemówienie wygłosił także mąż zmarłej wokalistki, Kamil Sipowicz.

mid-18808060 Fot. foto: PAP / Marcin Obara
mid-18808021 Fot. foto: PAP / Marcin Obara

Olga Sipowicz zmarła w wieku 67 lat. Była wokalistka grupy Maanam od wielu lat zmagała się z nowotworem. W 2014 roku wyznała publicznie, że chorowała na raka. W tym okresie poślubiła też Kamila Sipowicza, z którym żyła w nieformalnym związku 40 lat. Miała dwóch synów - Mateusza Jackowskiego i Szymona Sipowicza.

Artyści w hołdzie dla Kory

Po tym, jak informacja o śmierci Kory obiegła całą Polskę, twórcy postanowili zadedykować jej utwory. Nie obyło się również bez coverów, tych bardziej udanych m.in w wykonaniu projektu Męskie Granie Orkiestra, oraz tych zupełnie niespodziewanych, stworzonych przez warszawskich księży.

Zespół Scorpions zadedykował wokalistce piosenkę „Send Me An Angel” podczas swojego koncertu w Łodzi 29 lipca 2019. Gitarzysta Maanamu, Ryszard „Placho” Olesiński, zaprezentował utwór poświęcony Korze zatytułowany „Olga”. Z kolei łódzki zespół Tune stworzył cover utworu „Krakowski Spleen”, żeby uhonorować zmarłą wokalistkę.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.