Tyrion Lannister z „Gry o Tron” grał w punkowej kapeli

Maciej Koprowicz
05.09.2017 11:38
Tyrion Lannister z „Gry o Tron” grał w punkowej kapeli Fot. HBO/Kobal/REX/Shutterstock/EAST NEWS, EAST NEWS, Pixabay

Anarchia w Westeros! Peter Dinklage jest typem niepokornym nie tylko na ekranie.

Tyrion Lannister to zdecydowanie nie jest najgrzeczniejsza postać „Gry o tron”. Lubi zabalować, daleki jest od arystokratycznych manier i na pewno nie kocha panującej królowej. Wypisz, wymaluj – punk! Peter Dinklage jest idealnym odtwórcą takiego bohatera, ponieważ w młodości sam miał wiele rebelianckich epizodów – ze śpiewaniem w punkowej kapeli na czele.

W wywiadzie udzielonym „Playboyowi” opowiedział o swoim dawnym zespole z Nowego Jorku. Punkowo-funkowo-rapowa grupa nosiła nazwę Whizzy i grała nawet w tak prestiżowych miejscach, jak klub CBGB, mekka punkowej subkultury, która wylansowała m.in. Ramones, Talking Heads i Blondie. Whizzy nie zdobył aż takiej sławy jak oni, ale jego muzycy bez wątpienia świetnie się bawili.

Nie przejmowaliśmy się bezpieczeństwem. Paliliśmy i piliśmy na koncertach, a pewnego razu mój basista odłączył się od wzmacniacza, bo urwał mu się film. Byliśmy tego typu zespołem. 

Aktor przyznał, że pamiątką po tym punkowym epizodzie jest blizna na twarzy.

Graliśmy show w CBGB, skakałem po scenie i przypadkowo zostałem uderzony kolanem w skroń. Byłem jak Sid Vicious, zakrwawiłem całą scenę. Krew była wszędzie. Chwyciłem brudną serwetkę z baru, pacnąłem się po głowie i wróciłem na koncert.

Zobaczcie, jak wyglądał Peter Dinklage jako młody nowojorski punk:

Odtwórca roli Tyriona nie jest jedynym znanym aktorem, który obok filmu pasjonuje się muzyką. Niektórzy, jak Jared Leto, który jednego dnia wciela się w Jokera, a drugiego występuje na scenie z 30 Seconds To Mars, w obu dziedzinach sztuki osiągają wielkie sukcesy. Dla innych zespoły muzyczne to jedynie wytchnienie od pracy filmowej. Z kolei wiele gwiazd muzyki od czasu do czasu pojawia się gościnnie na dużym ekranie. Przoduje w tym Flea z Red Hot Chili Peppers, który niedługo zagra w filmie „Boy Erased”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.