U2 ma otworzyć galę Grammy 2018 razem z Kendrickiem Lamarem

Maciej Koprowicz
26.01.2018 11:37
U2 ma otworzyć galę Grammy 2018 razem z Kendrickiem Lamarem Fot. Russ Einhorn / Splash News/EAST NEWS, Zoran Veselinovic/Retna/Avalon.red/REPORTER/EAST NEWS

Według amerykańskiej stacji E! News honor zainaugurowania gali rozdania „muzycznych Oscarów” przypadnie irlandzkiemu zespołowi, który wystąpi razem z jedną z największych współczesnych gwiazd rapu.

Świat muzyki już żyje jubileuszową, 60. galą rozdania Grammy, czyli najważniejszych nagród w przemyśle muzycznym, która odbędzie się 29 stycznia 2018 w Nowym Jorku. Trzeba przyznać, że kapituła w tym roku potraktowała rock trochę po macoszemu – rockmanów nie ma wśród nominowanych w najważniejszych kategoriach, takich jak album roku i piosenka roku. Wygląda jednak na to, że reprezentanci sceny rockowej będą przynajmniej uhonorowani jako jeden z wykonawców otwierających ceremonię w nowojorskiej Madison Square Garden.

Amerykańska telewizja rozrywkowa E! News poinformowała, że galę zainauguruje występ Kendricka Lamara, amerykańskiego rapera, obecnie jednej z największych gwiazd muzyki na świecie. Lamar ma wystąpić razem z U2 i komikiem Davem Chappellem.

Nie jest to pierwsza współpraca rapera i irlandzkiego zespołu. U2 wystąpił gościnnie w utworze „XXX” z bestsellerowego albumu Kendricka, „DAMN” z 2017 roku. Hiphopowiec odwzajemnił się, pojawiając się w piosence „Get Out of Your Own Way” z najnowszej płyty U2, „Songs Of Experience”, która premierę miała 1 grudnia 2017.

Kendrick Lamar jest nominowany w sześciu kategoriach, w tym dla piosenki i albumu roku. U2 nie uzyskał nominacji, ponieważ… zbyt późno wydał płytę. Nominacje do Grammy obejmują nagrania wydane od 1 października 2016 do 30 września 2017.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.