U2 w politycznym klipie do „Get Out Of Your Own Way”. Zespół krytykuje światowych przywódców

Aleksandra Degórska
18.01.2018 17:37
U2 w politycznym klipie do „Get Out Of Your Own Way”. Zespół krytykuje światowych przywódców Fot. kadr z wideo

Zobaczcie, jak prezentuje się najnowszy teledysk kapeli - jest ostro!

1 grudnia 2017 roku ukazał się długo wyczekiwany krążek U2 zatytułowany „Songs Of Experience”, który stał się swoistą kontynuacją wcześniejszej płyty „Songs Of Innocence” z 2014 roku. Nawiązanie widać od razu chociażby po okładce ze zdjęciem fotografa Antona Corbijna.

Główną inspiracją w przypadku obu płyt był zbiór poematów poety Williama Blake’a zatytułowany „Pieśni niewinności i doświadczenia”, ale oczywiście Bono przemycił w nowych utworach komentarz naszych współczesnych czasów.

Dotychczas na single z najnowszej płyty wybrano kawałki „You’re The Best Thing About Me” i „The Blackout”. Na tym jednak nie koniec, bowiem U2 właśnie opublikował klip do kolejnej kompozycji, tym razem wybór padł na „Get Out Of Your Own Way”.

Obejrzyjcie, jak prezentuje się ten kolażowy teledysk:

Twórca wideo, Adam Albo, tak opisał utwór i klip, który jest politycznym komentarzem naszych czasów:

Teledysk związany jest z obecną sytuacją polityczną: 2017 był dla nas rokiem, gdy faszyzm stał się na tyle pewny siebie, że podniósł znowu głowę, poczuł się ośmielony przez Trumpa i innych liderów, którzy posłużyli się ludzkim strachem, żeby budować mury i zrobić segregację.

Utwór jest zatem swego rodzaju listem krytykującym sytuację i sygnałem, by coś w tej kwestii zmienić.

Czy U2 zagra w Polsce?

W ramach promocji nowej płyty U2 jesienią 2018 roku ruszy w europejskie tournee. Od jakiegoś czasu pojawiły się plotki odnośnie koncertu U2 w Polsce w 2018 roku,jednak niestety na liście 13 koncertów w Europie nie znalazł się nasz kraj.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.