U2 wydał 14. album studyjny w karierze, „Songs Of Experience”

Maciej Koprowicz
01.12.2017 16:02
U2 wydał 14. album studyjny w karierze, „Songs Of Experience” Fot. materiały prasowe

Irlandzcy mistrzowie rocka powracają ze swoim nowym albumem studyjnym, który swoją premierę miał 1 grudnia 2017.

„Songs Of Experience” to swoista kontynuacja poprzedniej płyty U2, „Songs Of Innocence” z 2014 roku. Do tamtego krążka nawiązuje nie tylko tytułem i oprawą graficzną, autorstwa słynnego fotografa Antona Corbijna. Głównym źródłem inspiracji w przypadku obu płyt był zbiór poematów wybitnego XVIII-wiecznego angielskiego poety, Williama Blake’a, „Pieśni niewinności i doświadczenia”, co nie znaczy, że Bono przestał być bacznym obserwatorem bieżących wydarzeń.

Wręcz przeciwnie. W ostatnich latach na świecie działo się bardzo dużo i tak zaangażowany zespół, jak U2 nie mógł przyglądać się temu obojętnie. W tekstach z nowego albumu jak zwykle w przypadku tej grupy znajdziemy trafne obserwacje społeczne i polityczne, ale nie zabrakło też wypowiedzi bardzo osobistych. Na albumie znalazło się kilka piosenek-listów, adresowanych przez Bono do najbliższych i przyjaciół. Refleksyjny ton płyty to echo choroby wokalisty, którą przechodził w trakcie prac nad krążkiem.

Wydany 1 grudnia 2017 nakładem Interscope album promują utwory „You’re The Best Thing About Me” i „The Blackout”. Płyta ukazała się w wersjach CD, 2 LP, Deluxe CD oraz Super Deluxe Box. Wersja Super Deluxe to dwunastocalowy, numerowany box, w którym znaleźć można „Songs Of Experience” w dwupłytowej wersji winylowej, CD w wersji Deluxe, plakat, gazetkę oraz voucher umożliwiający download płyty.

U2 2

Tracklista:

 1. „Love Is All We Have Left”
 2. „Lights of Home”
 3. „You're the Best Thing About Me”
 4. „Get Out of Your Own Way”
 5. „American Soul
 6. „Summer of Love”
 7. „Red Flag Day”
 8. „The Showman (Little More Better)”
 9. „The Little Things That Give You Away”
 10. „Landlady"
 11. „The Blackout”
 12. „Love Is Bigger Than Anything in Its Way”
 13. „13 (There Is a Light)”
Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.