U2 z nowym singlem "Your Song Saves My Life". To pierwszy utwór od 3 lat

04.11.2021 16:12
U2 Fot. materiały prasowe Universal Music Polska

U2 stworzył nowy utwór na potrzeby animacji "Sing 2", w której w jednego z bohaterów wcielił się Bono.

Grupa U2 opublikowała pierwszy utwór od 3 lat. Nowy singiel "Your Song Saved My Life" pochodzi z soundtracku do muzycznej animacji "Sing 2". W filmie Bono wcielił się w rolę rockandrollowego lwa, Claya Callowaya.

Polecamy

U2 z nowym singlem " Your Song Saves My Life". To pierwszy utwór od 3 lat

Zapowiedź piosenki pierwotnie pojawiła się na oficjalnym profilu U2 na TikToku, natomiast radiowa premiera "Your Song Saved My Life" odbyła się w audycji Jo Whiley na antenie BBC Radio 2. Posłuchajcie, jak brzmi najnowszy utwór U2:

Reżyserem i scenarzystą produkcji jest ponownie Garth Jennings. Cały soundtrack do "Sing 2" ukaże się 17 grudnia 2021 roku, zaś film trafi do polskich kin 7 stycznia 2022 roku. W sequelu animacji "Sing" z 2016 roku Bono wcielił się w postać lwa zwanego Clay Calloway.

Zespół U2 przez lata niejednokrotnie tworzył muzykę do filmów. Grupa nawet otrzymała dwie nominacje do Oscara - za "The Hands That Built America" (do obrazu "Gangi Nowego Jorku") oraz "Ordinary Love" ("Mandela: Droga do wolności").

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.