USA w pigułce w teledysku do „Walk On Water” 30 Seconds To Mars

Maciej Koprowicz
09.11.2017 12:14
USA w pigułce w teledysku do „Walk On Water” 30 Seconds To Mars Fot. kadr z wideo

„Co dla Ciebie znaczy Ameryka”? Jared Leto próbuje odpowiedzieć na to pytanie, dumnie dzierżąc gwiaździsty sztandar.

„Patriotyzm” to w ostatnich latach bardzo modne słowo. Przywiązanie do ojczyzny staje się trendy i to nie tylko w naszym kraju.

Retorykę dumy narodowej, którą streszcza słynne zdanie „Make America Great Again” przyjął urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump. Amerykanie zawsze lubili podkreślać swój patriotyzm, ale ostatnio wydają się to robić jeszcze częściej – i jeszcze bardziej efektownie.

Jared Leto postanowił złożyć hołd swojej Ojczyźnie, uwieczniając na filmie jeden dzień z życia Ameryki. 92 ekipy filmowe towarzyszyły mieszkańcom 50 stanów podczas tegorocznego Dnia Niepodległości, 4 lipca 2017. Nakręcony podczas tego wyjątkowego dla Amerykanów dnia materiał został poszerzony o sceny z ponad 10 tysięcy amatorskich filmików, ujęcia telewizyjnych wiadomości, wycinki z gazet i screeny z mediów społecznościowych.

Film dokumentalny „A Day in the Life of America” w reżyserii znanego aktora i wokalisty 30 Seconds To Mars w zamierzeniu twórców ma zachęcać do polemiki na temat kierunku, w którym zmierzają współczesne Stany Zjednoczone i do odpowiadania sobie na pytanie: #WhatAmericaMeansToMe (Co dla mnie znaczy Ameryka).

Oczywiście na ścieżce dźwiękowej dokumentu nie mogło zabraknąć muzyki zespołu Leto. Teledysk do nowego utworu 30 Seconds To Mars, „Walk On Water” pełni równocześnie rolę zwiastuna filmu. Klip nie tylko efektownie się prezentuje, ale jest bardzo pouczający – dzięki niemu możemy poznać wiele interesujących faktów na temat USA. Zarówno takich, które są powodem do amerykańskiej dumy, na przykład, że w tym kraju żyje 1,6 miliona weteranek wojennych – ale też tych mniej chwalebnych. Wiedzieliście, że 61% Amerykanów nie zna słów swojego hymnu?

Warto obejrzeć uważnie niesamowity klip do „Walk On Water”:

Gdyby taki patriotyczny teledysk powstał w Polsce, z pewnością znalazłoby się w nim ulubione danie Jareda Leto – pierogi. Artysta będzie miał okazję zjeść swój przysmak 18 kwietnia 2018 – tego dnia 30 Seconds To Mars zagra w Atlas Arenie w Łodzi.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.