Uczestnik Konkursu Chopinowskiego w coverze ''Bohemian Rhapsody'' z okazji 30. rocznicy śmierci Freddiego [WIDEO]

25.11.2021 16:06
Freddie Mercury Fot. AFP/EAST NEWS

Martin Garcia Garcia podzielił się swoją interpretacją ''Bohemian Rhapsody'' Queen z okazji 30. rocznicy śmierci Freddiego Mercury'ego.

24 listopada 2021 wypadła 30. rocznica śmierci Freddiego Mercury'ego. Wielu fanów tego dnia sięgnęło po płyty Queen, chętnie dzieliło się swoimi wspomnieniami na social mediach, jak również coverami, fanartami czy zdjęciami. Uczestnik Konkursu Chopinowskiego, który zajął w tym roku III miejsce postanowił również złożyć muzyczny hołd legendzie rocka i podzielił się swoją interepretacją ''Bohemian Rhapsody''. Jak przebój Queen wybrzmiał na fortepianie?

Polecamy

Uczestnik Konkursu Chopinowskiego w coverze ''Bohemian Rhapsody'' z okazji 30. rocznicy śmierci Freddiego [WIDEO]

24-letni pianista Martin Garcia Garcia wziął udział w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Był bardzo barwną postacią tego konkursu i ostatecznie zajął III miejsce. Z okazji 30. rocznicy śmierci Freddiego Mercury'ego artysta podzielił się na swoich social mediach coverem ''Bohemian Rhapsody''. Pianista wykonał ten utwór w półfinale ostatniego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Cleveland. Posłuchajcie, jak hit Queen brzmi w jego interpretacji.

Pod nagraniem możemy przeczytać;

Dzisiaj mija 30 lat od śmierci Freddiego Mercury'ego. Największy wokalista rockowy wszech czasów i człowiek, który skomponował utwór, który jest prawdopodobnie najlepszą piosenką ostatniego stulecia.

Freddie Mercury dowiedział się o tym, że ma AIDS wiosną 1987 roku. Muzycy Queen relacjonowali, że pod koniec życia, wokalista nie był w stanie stać przy mikrofonie. Freddie zmarł 24 listopada 1991 roku w swoim londyńskim domu na zapalenie płuc z powodu zaniżenia odporności organizmu.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.