Vader ujawnił datę wydania EP-ki z coverem Judas Priest i zapowiedział nowy album

Aleksandra Degórska
12.03.2019 17:11
Vader|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół ma ambitne plany na 2019 rok - nie dość, że na sklepowych półkach pojawi się minialbum, to pod koniec roku otrzymamy studyjny krążek.

Dyskografię grupy zamyka "The Empire" z 2016 roku, ale już niedługo lista płyt wydanych przez kapelę znacznie się powiększy. Jeszcze w lutym 2019 Vader poinformował swoich fanów, że w tym roku pojawi się EP-ka zatytułowana "Thy Messenger", na której ukaże się 5 utworów.

Piosenki zostały nagrane w styczniu oraz lutym 2019 w Białymstoku. Minialbum ma być rozgrzewką dla fanów, na których czeka pełny krążek Vadera pod koniec 2019 roku. 

Vader ujawnił datę wydania EP-ki z coverem Judas Priest

W końcu Vader zdradził, że EP-ka pojawi się 31 maja 2019 nakładem Nuclear Blast. Na minialbumie znajdziemy 3 premierowe piosenki, które są dosyć agresywne jak na Vadera, o czym wspomnieli sami muzycy:

Wszystkie piosenki są szybkie i krótkie, ale bardzo intensywne. Dodatkowo na EP-ce znajdzie się nowa wersja naszego tytułowego numeru z "Litany". Mija 20 lat od momentu, gdy nagraliśmy ten materiał w Red Studio. "Litany", jak również wiele innych piosenek z tej płyty, nie wykonywaliśmy na żywo. Album nadal jest jednym z ulubionych wśród naszych fanów i w ramach naszej jesiennej trasy "wskrzesimy" ten materiał. Kolejnym bonusem na EP-ce będzie cover "Steeler" - ten utwór był zawsze jednym z naszych ulubionych kawałków Judas Priest.

Cover Judas Priest to nie lada ciekawostka dla fanów Vadera. Utwór "Steeler" pochodzi z płyty "British Steel", którego okładkę zaprojektował polski grafik Rosław Szaybo.

Przeczytaj także

Muzycy zdecydowali się na wydanie EP-ki ze względu na to, żeby fani nie czekali długo na premierowy materiał. Vader wraca w trasę koncertową w czerwcu 2019 i postanowił już w kwietniu zająć się nagrywaniem nowego materiału na pełny krążek, który będzie nosić tytuł "…And Then There Was Only Pain". Prace nad piosenkami będą odbywać się w Wielkiej Brytanii i powinny zakończyć się pod koniec maja 2019.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.