Vogg z Decapitated zagrał na pianinie „Legendę wyśnioną” Kata

Maciej Koprowicz
29.08.2018 11:29
|center Fot. kadr z wideo

Muzyk Decapitated na chwilę zamienił gitarę na znacznie mniej metalowy instrument. Wszystko po to, by oddać hołd jednemu z najważniejszych zespołów w historii heavy metalu.

Debiutancki album zespołu Kat, „Metal And Hell” znalazł się na liście 40 najlepszych albumów w historii black metalu według brytyjskiej edycji magazynu „Metal Hammer”. Wyróżnienie dla śląskiej legendy ciężkiego grania odbiło się szerokim echem w metalowym środowisku. Hołd Katowi postanowił złożyć Wacław „Vogg” Kiełtyka, gitarzysta Decapitated.

Vogg spotkał się z nawiązującym do tradycji Kata zespołem Kat & Roman Kostrzewski na Metal Mine Festival, który odbył się 25 sierpnia 2018 w Wałbrzychu. Muzyk zagrał na znajdującym się na backstage’u pianinie intro „Legendy wyśnionej”, jednego z najsłynniejszych utworów grupy Kat, otwierającego kultowy album „Ballady” z 1994 roku.

Vogg z Decapitated gra na pianinie utwór Kata

Pianistyczny popis Vogga zapowiedział jako „rzecz wyjątkową” perkusista Kat & Roman Kostrzewski, Ireneusz Loth. Posłuchajcie Wacława „Chopina” Kiełtyki:

Decapitated - „Anticult”

Deathmetalowy zespół z Krosna należy do największych gwiazd polskiego ciężkiego grania i cieszy się dużym uznaniem na świecie. Siódmy album Decapitated, „Anticult” z 7 lipca 2017 spotkał się z pozytywnym przyjęciem krytyków i fanów metalu. Wśród wybranych do jego promocji utworów jest „Kill The Cult”, zilustrowany teledyskiem.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.