„Voodoo People” The Prodigy w wykonaniu wiolonczelistów

Aleksandra Degórska
22.12.2016 17:02
„Voodoo People” The Prodigy w wykonaniu wiolonczelistów Fot. kadr z wideo

Czy repertuar elektronicznych szaleńców można zagrać na wiolonczelach? Można i brzmi to naprawdę nieziemsko! 

Ten utwór to hicior, bez którego nie może się obejść koncert The Prodigy. Kawałek pochodzi z płyty „Music for the Jilted Generation” i fani grunge'u od razu mogą rozpoznać w tym numerze riff gitarowy z utworu Nirvany „Very Ape”. Ten zabieg okazał się przepisem na sukces i singiel The Prodigy zdobył listy przebojów w szybkim tempie.

Co zatem w tych rockowo-elektronicznych klimatach robią wiolonczeliści? Pierwsze skojarzenie to nudne koncerty w filharmonii, ale 2Cellos zdołali połączyć miłość do mocnych brzmień z grą na tym właśnie instrumencie. W końcu nikt nie powiedział, że na wiolonczeli trzeba grać tylko klasykę. Repertuar The Prodigy też się do tego nadaje.

Nie wierzycie? To teraz wyobraźcie sobie, że zamiast zakręconego Keitha Flinta i jego spółki mamy dwóch wiolonczelistów oraz perkusistę, którzy swoją energetyką zarażają tłum widzów. Na koncercie z okazji 5-lecia 2Cellos na amfiteatrze w Weronie duet pokazał na co go stać i przeszedł samego siebie wykonując przebój „Voodoo People”.

Na początku mamy solo perkusisty, zaś wiolonczeliści wchodzą do akcji w 1:19 minucie nagrania:

Jak widać można dać sobie radę bez syntezatorów i gitar - ci rockowi wiolonczeliści są w stanie zagrać dowolny repertuar, który otrzyma dzięki nim nowe życie. Muzycy mają na swoim koncie również takie covery, jak numery Queen czy Led Zeppelin, więc jak widać żaden repertuar nie jest im straszny.  

Tak naprawdę 2Cellos pokazuje, że można grać muzykę, którą zrozumieją zarówno młodzi spragnieni nowości słuchacze, jak również muzyczni konserwatyści. Czekamy zatem niecierpliwie na kolejne covery w ich wykonaniu. 

Podoba się Wam utwór The Prodigy zagrany na wiolonczelach?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.