W pogoni za Larsem Ulrichem

Robert Skowronski
20.08.2015 11:15
W pogoni za Larsem Ulrichem Fot. materiały prasowe

Marzenia się spełniają, czego dowodem jest film dokumentalny o pewnym dotkniętym odmianą autyzmu człowieku, który pragnął spotkać się z Larsem Ulrichem z zespołu Metallica. Obraz wkrótce trafi do wybranych kin i na VoD. Przygotujcie chusteczki do otarcia łez wzruszenia.

Dzieło stworzone przez Jamesa Moore'a i Williama Spicera powstało już w 2011 roku, jednak już 25 września 2015 roku ma zostać dystrybuowane w wybranych kinach w Ameryce Północnej i za pośrednictwem serwisów VoD.

Bohaterem „Mission to Lars” jest Tom Spicer, cierpiący na zespół łamliwego chromosomu X, który objawia się obniżeniem rozwoju poziomu intelektualnego. Jego marzeniem jest spotkanie się ze swoim idolem - perkusistą Metalliki. Rozpoczyna się podróż za muzykiem, która staje się możliwa dzięki siostrze bohatera, która jest dziennikarką.

Rodzina zabiera Toma z jego domu opieki w brytyjskim Exmouth i przemierza z nim Bristol, Heathrow, Los Angeles, Las Vegas i inne zakątki świata. Tak ten projekt wspomina siostra bohatera, Kate:

Mieliśmy tę fantazję dotyczącą ruszenia w drogę razem z Tomem i odtworzenia części z magicznych czasów bycia nastolatkami, kiedy podróżowaliśmy autami wartymi 100 funtów, jedliśmy w Burger Kingu i słuchaliśmy metalu na kasetach. Chcieliśmy zrobić coś dobrego dla naszego brata, no i mieliśmy już trochę dosyć jego niekończących się próśb.

Zobaczcie zwiastun tego wzruszającego obrazu pokazującego nie tylko piękno tego, że warto gonić marzenia, ale także przedstawiającego czym jest niepoddawanie się chorobie:

Dokument miał już okazję zobaczyć Lars Ulrich przed występem jego zespołu na jednej z edycji festiwalu Sonisphere w 2011 roku:

Jest głęboko poruszający. Nie widziałem go w całości, a tylko pierwotną wersję. Jednak spotkanie Toma i Kate samo w sobie było dużym przeżyciem. Osobnym było zapoznanie się z filmem i całą ekipą. To ich projekt, ich podróż, nie Metalliki, ale wspieraliśmy ich dążenia. Jest to również świadectwo świata, którego nie znałem, znaczenia muzyki i tego co ona znaczy dla różnych osób.

„Mission to Lars” ukazał się już na nośnikach DVD i Blu-ray. Wydawnictwa te rozszerzone zostały o materiały dodatkowe, a wśród nich wywiad z Larsem Ulrichem, w którym opowiada m.in. jak to sam lata temu pragnął się spotkać ze swoimi idolami:

Miałem obsesję na punkcie Diamond Head. Poleciałem kiedyś z Los Angeles do Wielkiej Brytanii specjalnie na koncert zespołu, który grał w małym klubie w Londynie. Powiedziałem Seanowi Harrisowi, wokaliście, że pisałem listy do jego matki, który była managerem zespołu. Następnie pojechałem z grupą do Birmingham, gdzie spędziłem z zespołem kolejne sześć tygodni.

Co więcej powiedział Lars na temat swojego bycia oddanym fanem Diamond Head możecie sprawdzić poniżej:

Zyski uzyskane z „Mission to Lars” przeznaczone są na fundację Mencap, która wspiera osoby dysfunkcyjne. Tom Spicer z pewnością już czeka na nową płytę swojego idola. Niestety musi się uzbroić w cierpliwość, gdyż Metallica wciąż nie potrafi powiedzieć kiedy ukaże się następca „Death Magnetic”, choć podobno zespół ma już gotowych 20 kawałków.

Macie zamiar obejrzeć „Mission to Lars”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.