W rocznice incydentu z nietoperzem, Ozzy Osbourne wypuszcza sygnowanego pluszaka z odpinaną głową

Joanna Chojnacka
21.01.2019 17:08
Pluszowy nietoperz|undefined Fot. Facebook/Ozzy Osbourne

W 37. rocznicę odgryzienia przez Ozzy'ego Osbourne'a głowy nietoperzowi na scenie, muzyk wydał specjalną maskotkę, która upamiętnia to wydarzenie. 

Historia o wokaliście Black Sabbath, który podczas jednego z koncertów odgryzł głowę nietoperzowi jest w niektórych kręgach o wiele bardziej znana niż muzyka zespołu. Ozzy Osbourne występował w Des Moines w 1982 roku, kiedy ktoś z publiczności rzucił w niego zwierzęciem. Muzyk był pewien, że złapał sztucznego nietoperza i bez zastanowienia odgryzł mu głowę. Wówczas okazało się, że był on prawdziwy. Od tamtego momentu historia jest jedną z najczęściej opowiadanych legend w historii rockowych koncertów.

Ozzy Osbourne prezentuje sygnowanego pluszowego nietoperza 

Po 37 latach od tamtych wydarzeń, Ozzy Osbourne postanowił wykorzystać niefortunny wypadek i wykazać się dużym dystansem do sytuacji. Zaprezentował specjalny gadżet dla fanów, którzy szczególnie upodobali sobie historię sprzed lat. W sprzedaży pojawił się pluszowy nietoperz z odpinaną głową, a muzyk zachęcił w mediach społecznościowych do świętowania dziwnego jubileuszu razem z nim. Koszt pluszaka to 40 dolarów, jednak jak możemy przeczytać na stronie internetowej, póki co wszystkie zabawki zostały wyprzedane.

W komentarzach pod postem pojawiły się zarówno głosy aprobaty dla pomysłu, jak i negatywne opinie. Obruszyli się szczególnie obrońcy zwierząt, którzy uznali, że nie powinno się robić żartów z ich krzywdy. 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.