Wokalista Nocnego Kochanka o protestach w Polsce: Nie sądziłem, że wrzucę to na poważnie

29.10.2020 13:55
Krzysiek Sokołowski|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Wokalista Nocnego Kochanka, Krzysiek Sokołowski udostępnił zdjęcie, na którym poparł Strajki Kobiet w Polsce. Kiedyś fotografia była tylko żartem.

Krzysiek Sokołowski, wokalista grupy Nocny Kochanek opublikował w swoich mediach społecznościowych zdjęcie nawiązujące do trwającego na ulicach Strajku Kobiet. Muzyk wyraził nim swoje poparcie dla protestujących i jednoczesne ubolewanie sytuacją w kraju.

Krzysiek Sokołowski z Nocnego Kochanka o Strajku Kobiet

Grupa Nocny Kochanek wykonuje muzykę czysto rozrywkową. Chociaż muzycy grają metal, nie buntują się przeciw niczemu, a jedynie wyśmiewają w tekstach panujące w środowisku stereotypy. Zawsze podkreślają, że są dalecy od mieszania się w politykę, czy inne zagadnienia, którymi aktualnie zajmuje się opinia publiczna.

Przeczytaj także

Dlatego również po decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce, artyści nie opublikowali swojego stanowiska w sprawie.

Krzysiek Sokołowski wspiera Strajk Kobiet

Jednak głos zabrał lider grupy, który postanowił wypowiedzieć się wyłącznie za siebie. Na fanpage'u Krzyśka Sokołowskiego pojawiło się zdjęcie wokalisty obok apelu na murze głoszącego: "Łapy precz od naszych macic".

Fotografia została zrobiona znacznie wcześniej niż w Polsce wybuchły strajki i już raz lądowała w mediach społecznościowych muzyka. Jednak jak większość wpisów artysty, wówczas miała charakter żartobliwy i ironiczny. Tym razem jednak Krzysiek podkreślił, że udostępnia zdjęcie na poważnie.

 

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.