Zespół Finna Wolfharda ze „Stranger Things” wydał debiutancki singiel

Maciej Koprowicz
08.03.2018 15:49
Zespół Finna Wolfharda ze „Stranger Things” wydał debiutancki singiel Fot. kadr z wideo

Grupa Calpurnia, w której frontmanem jest odtwórca roli Mike’a Wheelera, doczekała się pierwszego singla i teledysku.

Nastoletni aktorzy z serialu „Stranger Things” zdążyli już zyskać status prawdziwych gwiazd i celebrytów. Zasłużenie – naprawdę mają talent i to nie tylko do aktorstwa.

Kilku członków obsady serialu dało się już poznać jako zdolni muzycy rockowi. Gaten Matarazzo, czyli filmowy Dustin Henderson śpiewa w zespole work_in_progress, a jego muzyczne umiejętności zwróciły uwagę wokalistki Paramore, która zaproponowała mu wspólny występ. Z kolei Finn Wolfhard, grający Mike’a Wheelera jest liderem zespołu Calpurnia.

Zespół opublikował właśnie swój debiutancki singiel pod tytułem „City Boy”. W nagraniu utworu Calpurnię wspomógł starszy kolega, Cadien Lake James z zespołu Twin Peaks. Do piosenki, utrzymanej w konwencji garażowego indie rocka z wpływami britpopu nakręcono też teledysk, będący zbiorem luźnych obrazków ze studia nagrań. Warto posłuchać i obejrzeć, bo kawałek jest naprawdę dobry i bardzo przebojowy.

W sieci krąży już kilka innych nagrań Calpurnii, między innymi ich covery wspomnianej grupy Twin Peaks i koncertowe wersje „Here She Comes Now” The Velvet Underground i „Age Of Consent” New Order. Dzieciaki są osłuchane w klasyce!

Jak Wam się podoba kapela gwiazdy „Stranger Things”?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.