Zespół odwołał trasę po Europie, bo koncerty się nie opłacają: "Nie dopięliśmy budżetu"

13.10.2022 16:45
Rockowy koncert Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Amerykański zespół podliczył, że koncerty w Europie kompletnie się nie opłacają. Koszta są tak spore, że lepiej muzykom zostać w domu.

Inflacja uprzykrza wszystkim życie - również artystom. Niestety ceny lecą cały czas w górę, drożeje dosłownie wszystko. Pewien zespół podliczył, że granie koncertów w Europie po prostu im się nie opłaca, nie będą w stanie dopiąć budżetu. Kapela przeprosiła swoich fanów, ale łatwo się domyślić co czują wielbiciele kapeli, którzy przeczytali najnowsze oświadczenie grupy.

Polecamy

Zespół odwołał trasę po Europie, bo koncerty się nie opłacają: "Nie dopięliśmy budżetu"

Amerykańska grupa Animal Collective wydała w tym roku album "Time Skiffs" i zaplanowała szereg koncertów m.in. w Europie. Występy miały się odbyć w listopadzie, ale po podliczeniu całego przedsięwzięcia zespół postanowił nie lecieć na Stary Kontynent. Koszta okazały się zbyt wysokie i Animal Collective był zmuszony odwołać swoje koncerty. Jak cytuje onet.pl w oświadczeniu zespołu możemy przeczytać:

To był szalony rok. Trzech z nas zachorowało na COVID. Zostaliśmy zmuszeni do odwołania koncertów i straciliśmy duże kwoty z dochodów, które utrzymują nas i nasze rodziny. Teraz, przygotowując się do tej trasy, przyglądaliśmy się gospodarce, która po prostu nie działa i nie jest zrównoważona (…) Po prostu nie udało nam się dopiąć budżetu na tę wycieczkę, na której stracilibyśmy, nawet jeśli wszystko poszłoby tak dobrze, jak to możliwe.

Niestety sytuacja gospodarcza w Europie może spowodować, że coraz częściej będziemy się spotykać z takimi sytuacjami. Drożyzna jest wszędzie, zresztą patrząc na ceny biletów można się załamać, bo "tanio to już było".

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.