Znamy kolejne gwiazdy, które nie wystąpią w Opolu!

Aleksandra Degórska
21.05.2017 19:32
Znamy kolejne gwiazdy, które nie wystąpią w Opolu! Fot. kadr z wideo

W ramach protestu wielu muzyków rezygnuje z występu podczas 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Opolskiej. Sprawdźcie, o kim jest mowa!

Z godziny na godzinę lista osób, które pojawią się na opolskiej scenie maleje. Oprócz Maryli Rodowicz, Kayah i Kasi Kowalskiej nie wystąpi również Behemoth, jak również Pani Basia z kiosku obok, Nocny Kochanek i legendarne już Lej mi pół, które miało zaprezentować opolskiej publiczności swój sztandarowy hit „Prętem po jajach”.

54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2017 nie zaszczyci również Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Zimnej Wódce, grający na ukulele Hardkorowy Koksu oraz Piotr Trojanowski ze Zwierzyńca - wicemistrz świata gry na pile.

Większość artystów podała do publicznej wiadomości podobnie brzmiące oświadczenia:

Nie zaśpiewamy w tym roku w Opolu. W przyszłym również nie. Ani w kolejnych. Jest to spowodowane faktem, że nie potrafimy śpiewać w ogóle. Gramy za to na piłach, lutniach, akordeonach Pal-Secam oraz kozich rogach.

Z polskimi muzykami solidaryzują się największe gwiazdy światowego metalu. Jak powiedział nam podczas specjalnego seansu spirytystycznego Jeff Hanneman:

Zespół Slayer weźmie udział w akcji „Nie oglądam Opola 2017” i tym samym nie obejrzy tegorocznej relacji z wydarzenia.

W sprawę zaangażowali się podobno również inni znani muzycy: Lemmy Kilmister leniwie przewrócił się w grobie, Sabaton postanowił oddać perkusjo-czołg na żyletki, zaś członkowie zespołu The Black Satans podjęli głodówkę rotacyjną.

W ogólnopolskim proteście biorą udział przedstawiciele całej branży rozrywkowej. Adam Grzanka, znany aktor kabaretowy, konferansjer, satyryk i muzyk wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

Niniejszym i z wielkim żalem chciałem poinformować, że jestem zmuszony do rezygnacji z mojego udziału w festiwalu piosenki w Opolu. Decyzja ta jest dla mnie tym bardziej bolesna, gdyż ma charakter profilaktyczny, bo nikt mnie tam nie zaprosił.

Tym samym uciął wszelkie spekulacje dotyczące jego powiązań z wydarzeniem.

Zobacz również:  Kayah i Zbigniew Wodecki w niezwykłym duecie

Festiwal zamierzają zbojkotować również fotografowie, którzy w ramach protestu specjalnie zrobią nieostre zdjęcia trzymając aparaty tyłem do przodu i nie zdejmując osłon z obiektywów.

A w jaki sposób Wy przyłączycie się do protestu?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.