Zobacz, jak postaci z „Fistaszków” grają 20-minutowy utwór Rush

Maciej Koprowicz
04.06.2018 10:58
Zobacz, jak postaci z „Fistaszków” grają 20-minutowy utwór Rush Fot. kadr z wideo

Kultowa suita „2112” to wyzwanie dla niejednego instrumentalisty. Sprawdźcie, jak „poradzili” sobie z nią Snoopy i Charlie Brown.

Album „2112” z 1976 uważany jest za najambitniejsze i jedno z najlepszych dzieł progrockowego zespołu Rush. Kanadyjskie trio na pierwszej stronie winylowego wydania płyty przedstawiło długą i skomplikowaną suitę, również o tytule „2112”, inspirowaną pisarstwem Ayn Rand. W warstwie tekstowej utwór opowiada futurystyczną historię o świecie przyszłości, w którym zakazana jest muzyka. Z kolei w warstwie muzycznej jest okazją do licznych popisów trzech instrumentalistów zespołu – Geddy’ego Lee, Neila Pearta i Alexa Lifesona.

Twórczość Rush to nie rurki z kremem – muzycy są prawdziwymi wirtuozami i odtworzenie ich partii jest ogromnym wyzwaniem. Podjęli się go jednak Charlie Brown i przyjaciele, czyli bohaterowie kultowej kreskówki „Fistaszki”.

Można sobie to przynajmniej wyobrazić, oglądając nowy klip autorstwa youtubera Garrena Lazara. Jego specjalnością jest tworzenie teledysków z ujęciami z „Peanuts”, którym towarzyszą słynne utwory rockowe. Do tej pory kreskówkowi bohaterowie „wykonywali” między innymi utwory Fleetwood Mac, Chicago i Pink Floyd. Sprawdźcie, jak wypadło w ich wykonaniu przeszło 20-minutowe „2112”:

Zobaczcie też Pink Floyd w „fistaszkowej” wersji:

„Fistaszki”

„Fistaszki” („Peanuts”) to kultowy w Stanach Zjednoczonych komiks, autorstwa Charlesa M. Schultza. Opowiada o przygodach grupy małych przyjaciół, a jego głównymi bohaterami są chłopiec o imieniu Charlie Brown i jego piesek Snoopy. Na podstawie komiksu powstało wiele popularnych filmów telewizyjnych i kinowych. Filmom wielokrotnie towarzyszyły bardzo popularne ścieżki dźwiękowe, z których najsłynniejszą był album „A Charlie Brown Christmas” z 1965 w wykonaniu Vince Guaraldi Trio.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.