Zobacz nagrania z pierwszej wizyty grupy Ghost w USA

Aleksandra Degórska
08.01.2018 17:06
Zobacz nagrania z pierwszej wizyty grupy Ghost w USA Fot. kadr z wideo

Ciekawi, jak wyglądały pierwsze występy zespołu w Stanach Zjednoczonych? Teraz możecie się dowiedzieć wszelkich szczegółów.

Były klawiszowiec grupy Ghost, Mauro Rubino, który grał w kapeli od 2011 do 2016 postanowił udostępnić swoje nagrania z pierwszej wizyty zespołu w USA w maju 2011 roku. Przypomnijmy, że byli muzycy Ghost podali do sądu lidera grupy Tobiasa Forge zarzucając mu, że pozbawił ich dochodów z koncertów i płyt, a przynajmniej nie wypłacił im tyle, ile powinien.

Najwidoczniej Mauro Rubino poczuł się sentymentalny i sięgnął po stare nagrania, którymi właśnie się podzielił z fanami.

Tak klawiszowiec rozpoczął opis pierwszego nagrania:

Zostaliśmy zaproszeni pod koniec maja 2011 do zagrania na Maryland Deathfest, tak więc zarezerwowaliśmy również na 1 czerwca studio w Webster Hall. Wylądowaliśmy w Nowym Jorku, gdzie był upał, byliśmy zmęczeni i głodni, więc nasz agent zabrał nas do meksykańskiej knajpy.

Okazało się, że zespół mieszkał w hiszpańskiej dzielnicy. Muzyk wspomniał również o pechowym rozpoczęciu koncertu na festiwalu, jak również o skradzionym posągu Franka Zappy w Baltimore:

Przy drugim filmiku muzyk opisał drugi klubowy koncert. Klawiszowiec był pod wrażeniem, że w USA było tylu oddanych fanów, którzy nawet chętnie pomagali im wnosić sprzęt do pomieszczenia. W sali ponoć znajdowało się 450 osób i była tak mała, że muzycy musieli iść przez widownię.

Był to pierwszy tak bliski kontakt muzyków z amerykańską publicznością.

Patrząc na te nagrania można zobaczyć, jak duży krok do przodu zrobił zespół, który teraz występuje na zdecydowanie większych scenach i zbiera dzikie tłumy na koncertach. Ghost ostatnio udostępnił koncertówkę „Ceremony And Devotion”, który jest zapisem występów w Stanach Zjednoczonych.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.