Zobacz rzadkie nagranie Queen z 1975 roku [WIDEO]

10.12.2019 14:07
Queen|undefined Fot. kadr z wideo

Zobaczcie, jak Queen został przyjęty przez fanów w Japonii, którzy zobaczyli swoich idoli pierwszy raz na żywo na scenie.

Trzeci studyjny krążek Queen zatytułowany "Sheer Heart Attack" ukazał się w 1974 roku. To właśnie na tej płycie pojawił się utwór "Killer Queen", pierwszy duży przebój kapeli, który nadał możemy usłyszeć na koncertach zespołu. Niedługo po wydaniu tego albumu Queen wybrał się pierwszy raz do Japonii. Po kilkudziesięciu latach zespół postanowił podzielić się rzadkim nagraniem z tej wizyty.

Zobacz rzadkie nagranie Queen z 1975 roku [WIDEO]

Wiosną 1975 Queen przybył do Japonii, gdzie został przyjęty z otwartymi rękoma. Pierwszy zaplanowany koncert odbył się w Nippon Budōkan w Tokio. W archiwalnym nagraniu pokazano kulisy trasy - tłumy fanów na lotnisku, fragmenty koncertów, konferencję prasową oraz oficjalne spotkanie zespołu przy wieży w Tokio.

Przeczytaj także

W Japonii powstał spektakl zainspirowany albumem Queen "A Night At The Opera"

W październiku 2019 na deskach teatrów w Japonii zadebiutował wyjątkowy spektakl "Q: A Night At The Kabuki", w którym pojawią się wszystkie piosenki Queen z płyty "A Night At The Opera". Widowisko można obejrzeć w Tokio, Osaka i Kitakyushu. Sztuka rozgrywa się w średniowiecznej Japonii i nawiązuje do historii "Romeo i Julii", ale koniec tej słynnej historii jest zupełnie inaczej zinterpretowany.
Zobacz także: Perkusista Queen: Wiele osób ma problem z tym, że jesteśmy kure*sko popularni

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.