AI stworzyło cover The Beatles w wykonaniu Freddiego Mercury'ego. Brzmi bardzo realistycznie

10.05.2023 16:51
Freddie Mercury Fot. Photoshot/REPORTER/East News

Utwór ''Yesterday'' w wykonaniu wokalisty Queen brzmi aż za dobrze...

Zachęcamy Was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

Kolejny raz sztuczna inteligencja wprawia nas w zakłopotanie. Potrafi już prawie czytać w naszych myślach, jak również tworzy utwory, które całkiem dobrze brzmią. Czy w przyszłości wyprze człowieka i nie będziemy już w ogóle potrzebni? Tak może się stać, jednak nie ma co się zamartwiać na zapas. Na razie AI jest swego rodzaju ciekawostką i w ramach takich ''zabaw'' powstał cover The Beatles w wykonaniu Freddiego -dzięki AI możemy się przekonać, jak mógłby prezentować się taki cover i cóż... brzmi to bardzo przekonująco. 

AI stworzyło cover The Beatles w wykonaniu Freddiego Mercury'ego. Brzmi bardzo realistycznie

Freddie Mercury jest uważany za jeden z najlepszych, rockowych głosów w historii. Idealnie odnajdywał się zarówno w drapieżnych utworach, jak również balladach i na swoim koncie ma nawet współpracę z operową śpiewaczką - krótko mówiąc, wszystkie utwory zamieniał w złoto. Freddie kochał The Beatles, szczególnie Johnna Lennona i na pewno "Yesterday'' w jego interpretacji brzmiałoby pięknie. 

 YouTuber Hassiel Casañas postanowił wykorzystać sztuczną inteligencję, by stworzyć cover "Yesterday" w wykonaniu wokalisty Queen. Kawałek brzmi bardzo realistycznie i trochę przerażająco, bo mamy świadomość, że to przecież tylko AI.

Ostatnio powstaje coraz więcej tego typu wytworów AI - covery, nowe piosenki w stylu znanych kapel, teledyski z nieżyjącymi muzykami. Z jednej strony jest to fascynujące zjawisko. Z drugiej strony nadal nie wiadomo jak na to wszystko zareagować.

Tymczasem Queen ostatnio miał powód do świętowania, bowiem utwór ''Bohemian Rhapsody" pobił kolejny rekord. Kompozycja przekroczyła dwa miliardy odtworzeń w Spotify. Inni artyści rockowi, którym udało się zgromadzić przynajmniej miliard odsłuchów za pojedyncze utwory w Spotify, to Nirvana („Smells Like Teen Spirit”), Journey („Don’t Stop Believin’”), Guns N’ Roses („Sweet Child O’ Mine”) oraz Linkin Park („In the End”, „Numb”).

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.