Brian May żartuje z fanów: "Nawet, gdyby na płycie pojawił się sam Jezus, i tak chcieliby Freddiego"

22.02.2023 18:08
Brian May z Queen i Adam Lambert Fot. Luca Ortolani/Cover Images/East News

Czy Queen wyda nowy album? Takie pytanie ciągle się powtarza, Brian May cały czas powtarza, że zespół się nie śpieszy i też sobie zdaje sprawę, czego naprawdę chcieliby fani - piosenek z Freddiem na wokalu.

Gitarzysta grupy Queen, Brian May, kolejny raz odniósł się do kwestii nagrania nowego materiału z Adamem Lambertem. Muzyk doskonale wie, że wielbiciele najchętniej chcieliby usłyszeć materiał z wokalem Freddiego Mercury'ego, którego nikt nie jest w stanie zastąpić. 

Polecamy

Brian May żartuje z fanów: "Nawet, gdyby na płycie pojawił się sam Jezus, i tak chcieliby Freddiego"

W wywiadzie z Total Guitar Brian May wyznał, że muzycy próbowali tworzyć nowe piosenki, ale po prostu nic z tego nie wyszło:

Byliśmy w studiu, w połowie jednej z tras koncertowych pracowaliśmy nad kilkoma pomysłami. Ale nigdy nie dotarliśmy do punkty, w którym czulibyśmy, że to właśnie to, więc jak na razie tego nie kontynuowaliśmy.
Polecamy

Gitarzysta Queen zdaje sobie sprawę również z pewnej bariery ze strony fanów:

Myślę, że jeśli ludzie myślą o płycie Queen, to nadal chcą, żeby pojawił się na niej wokal Freddiego. Nawet gdyby to był sam Jezus Chrystus, to nadal chcieliby Freddiego i nie winię ich za to.

No cóż, możemy tylko przytaknąć...

Polecamy

Jesienią 2022 roku Queen podzielił się utworem ''Face It Alone'' z wokalem Freddiego Mercury’ego. Numer został zarejestrowany podczas sesji w 1988 roku do albumu "The Miracle". W trakcie pobytu w studiu powstało około 30 utworów, z których wiele nie zostało wydanych. Wśród nich znalazło się właśnie "Face It Alone". Piosenkę odkryli pracownicy teamu Queen, którzy przygotowywali reedycję "The Miracle".

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.