Chad Kroeger twierdzi, że artyści idą w muzykę, bo nie chcą pracować: "Są leniwi"

28.05.2023 14:08
Chad Kroeger z Nickelback Fot. TIMOTHY MATWEY/Press Association/East News

Wokalista Nickelback zauważył, że wielu młodych muzyków nie przykłada się do swojej pracy.

Zachęcamy Was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

Możecie lubić Nickelback, czy też nie, ale fakt jest taki, że muzycy ciężko pracują, by mieć radiowe hity na swoim koncie - a trochę ich mają. W jednym z ostatnich wywiadów wokalista Chad Kroeger stwierdził, że wielu muzyków jest leniwych i w sumie jego słowa mają sens.

Polecamy

Chad Kroeger twierdzi, że artyści idą w muzykę, bo nie chcą pracować: "Są leniwi"

W wywiadzie dla The Bailey Show w Audacy's 98 Rock, Kroeger stwierdził, że wielu artystów zostaje muzykami, ponieważ są zbyt leniwi, aby znaleźć "prawdziwą" pracę:

Wiesz dlaczego większość muzyków zostaje muzykami? Ponieważ nie chcą dostać prawdziwej pracy. Potem umawiają się z fryzjerami, bo mają faktycznie pracę, wspierają ich, dopóki nie przejdą do następnego fryzjera. Myślą: "Pewnego dnia mi się uda". Kiedy wchodzisz do studia z tymi ludźmi i zdajesz sobie sprawę, że są niesamowicie leniwi, nawet jeśli chodzi o coś, co naprawdę kochają. I to jest po prostu słabe.

Kroeger wyjaśnił, że był w studiu z wieloma muzykami, którzy nie przykładają się do swojej pracy. Frontman uważa to za dość spory problem, bo potem ludzie usłyszą efekt końcowy takiej współpracy.

Byłem w tym studiu z setkami początkujących muzyków i często mówili: "Stary, to było świetne 10 minut, stary. Chodźmy zrobić coś innego". Moja etyka pracy na to nie pozwala i dlatego odpowiadałem: "Wiesz, świat to usłyszy, prawda? Więc chcesz to zrobić na pół gwizdka, czy chcesz, żeby było dobre? Może warto naprawdę włożyć w to trochę czasu oraz wysiłku i zrobić to naprawdę dobrze? Przecież świat to usłyszy".

Jak więc widać wokalista Nickelback jest pracusiem, ale wysiłek się opłacił, bo grupa została nazwana przez Billboard "topowym rockowym zespołem dekady" i otrzymała m.in. dziewięć nominacji do nagrody Grammy, trzy nagrody American Music Awards. Dyskografię zespołu zamyka album "Get Rollin'", który ukazał się 18 listopada 2022.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.