Dawid Podsiadło zaprasza do apokaliptycznej Warszawy. W klipie wystąpił reżyser filmu nominowanego do Oscara [WIDEO]

07.02.2023 13:55
Dawid Podsiadło z klipem "mori" Fot. materiały prasowe Sony Music Polska

Jerzy Skolimowski to jedyny aktor, który pojawił się w najnowszym klipie do utworu "mori".

Dawid Podsiadło podzielił się klipem do piosenki "mori" z albumu "Lata Dwudzieste". Artysta zaprasza nas na spacer po Warszawie w zaskakującym, apokaliptycznym klimacie. W teledysku pojawia się tylko jeden aktor - Jerzy Skolimowski, który niedawno, za swój ostatni film „IO” otrzymał nominację do Oskara.

Polecamy

Dawid Podsiadło zaprasza do apokaliptycznej Warszawy. W klipie wystąpił reżyser filmu nominowanego do Oscara [WIDEO]

Jak zdradza Dawid, plan zrealizowania teledysku do utworu "mori" nie powstał od razu:

"mori" to utwór który ma dla mnie tak duży ładunek emocjonalny i jest tak skupiony na przekazaniu bardzo trudnych i intymnych emocji, że nie wyobrażałem sobie żadnej ilustracji video która mogłaby iść z nim w parze. Nie planowaliśmy, że ten klip w ogóle powstanie, ale wtedy odezwał się do mnie zaprzyjaźniony reżyser Tadek Śliwa z pomysłem który nazwaliśmy roboczo “antyteledyskiem”. Zupełna pustka, miasto w odsłonie która zaskakuje i przywodzi nie tak odległe wspomnienia o czasie kiedy siedzieliśmy zamknięci w domach. I samotny spacer do którego każdy znajdzie swoją interpretację. Od razu poczułem że jednak musimy to zrobić.

Scenariusz zakładał obecność tylko jednego aktora - zaproszenie do współpracy zgodził się przyjąć wybitny polski reżyser, scenarzysta i aktor filmowy, Pan Jerzy Skolimowski który niedawno, za swój ostatni film „IO” otrzymał nominację do Oskara.

Polecamy

Reżyser teledysku, Tadeusz Śliwa, tak wypowiedział się na temat nowego klipu:

Ten poruszający i piękny utwór potrzebował przestrzeni, metafory, obrazu, który pozwoli mu oddychać, pozwoli go zrozumieć, przeżyć. Co się stanie, gdy odchodzisz? Co się stanie, jak odchodzi najbliższa Ci osoba? Czy świat przestaje istnieć? Czy chcesz iść? Czy warto zostać? Czy jest z kim? Czy pomimo tłumu wokół zostajesz tutaj zupełnie sam? Ciągle pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi.

Dawid Podsiadło wystąpi 26 sierpnia 2023 na PGE Narodowym w Warszawie i koncert wyprzedał się w niezwykle szybkim tempie. To pierwszy polski artysta, który sam wyprzedał koncert na największym obiekcie w Polsce.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.