Depeche Mode złożył hołd Andy'emu Fletcherowi na pierwszym koncercie w trasie [WIDEO]

24.03.2023 13:11
Depeche Mode Fot. Rex Features/East News

Zespół ruszył w trasę koncertową promującą "Memento Mori" i postanowił uhonorować Andy'ego Fletchera.

Depeche Mode rozpoczął trasę koncertową promującą najnowszy album "Memento Mori". Pierwszy koncert odbył się w Sacramento w Kalifornii i oczywiście nie obyło się bez hołdu dla zmarłego Andy'ego Fletchera. Współzałożyciel zespołu zmarł 26 maja 2022 i pomimo jego śmierci kapela postanowiła dalej kontynuować swoją działalność, wydać płytę i ruszyć w trasę koncertową.

Polecamy

Depeche Mode złożył hołd Andy'emu Fletcherowi na pierwszym koncercie w trasie [WIDEO]

23 marca, dzień przed ukazaniem się płyty "Memento Mori", Depeche Mode zagrał pierwszy koncert w Kalifornii. Oczywiście podczas występu nie zabrakło nowych utworów, jak również starych, dobrze znanych hitów, m.in. "World in my Eyes". Podczas tego numeru na ekranie za muzykami pojawiło się czarno-białe zdjęcie Andy'ego Fletchera. Zobaczcie nagranie z tego wzruszającego momentu.

Polecamy

Sprawdźcie również, jak prezentowała się setlista pierwszego koncertu Depeche Mode promującego "Memento Mori":

 1. My Cosmos Is Mine
 2. Wagging Tongue
 3. Walking in My Shoes
 4. It's No Good
 5. Sister of Night
 6. In Your Room
 7. Everything Counts
 8. Precious
 9. Speak To Me
 10. A Question of Lust
 11. Soul With Me
 12. Ghosts Again
 13. I Feel You
 14. A Pain That I'm Used To
 15. World in My Eyes
 16. Wrong
 17. Stripped
 18. John the Revelator
 19. Enjoy the Silence

Bis:

 1. Waiting for the Night
 2. Just Can't Get Enough
 3. Never Let Me Down Again
 4. Personal Jesus
Polecamy

W dniu premiery albumu "Memento Mori" w warszawskim salonie EMPIK w Westfield Arkadii otwiera się specjalna strefa Depeche Mode. Pierwsi fani, którzy kupią album „Memento Mori”, otrzymają specjalne gadżety z okazji premiery płyty. Ich liczba jest ograniczona, jednak sama strefa fana pozostanie otwarta aż do 25 kwietnia. Limitowane gadżety dla pierwszych klientów czekają na Was w całym kraju.

Pomysł na album „Memento Mori” pojawił się na początku pandemii, co zaowocowało piosenkami inspirowanymi bezpośrednio tym okresem. Kolekcja składa się z 12 utworów obejmujących różnorodne nastroje: od złowrogiego początku – paranoi i obsesji – do ostatecznego rozwiązania – katharsis i radości – ze wszystkimi punktami pomiędzy.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.