Gitarzysta Def Leppard przeszedł operacje. W jakim stanie jest muzyk?

15.10.2019 13:41
Def Leppard |undefined Fot. . KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

W 2013 roku u muzyka zdiagnozowano chłoniaka. Teraz muzyk przeszedł poważną operację.

Chłoniak Hodgkina jeszcze 10 lat temu był uważany za nieuleczalną chorobę. Jednym z wyjść było przedłużanie życia pacjentów, ale całkowite wyleczenie należało do rzadkości. Obecnie wczesne rozpoznanie chłoniaka daje spore szanse na wygranie z chorobą. W 2013 roku u Viviana Campbella zdiagnozowano tego rodzaju nowotwór. 9 października muzyk został zaproszony do audycji SiriusXM "Trunk Nation", w której opowiedział o swoim obecnym stanie zdrowia.

Gitarzysta Def Leppard przeszedł operacje. W jakim stanie jest muzyk?

Okazuje się, że muzyk całkiem niedawno przeszedł operację. Zabieg miał miejsce 2 października 2019 roku:

Moje plecy są obecnie problemem. W tamtym tygodniu przeszedłem operację kręgosłupa dlatego siedzę tutaj z woreczkiem lodu na plecach. Trochę jestem zaniepokojony. Może być ciężko na nadchodzących koncertach. Będę się poruszał bardzo wolno. Wiem jednak, że kiedy już wejdę na scenę i będę mógł grać na gitarze i śpiewać, to wystarczy. Podróże między występami mogą być bardzo niewygodne.

Muzyk kontynuował:

Jeśli chodzi o raka, mam tylko infuzje. Wrócę jutro do City Of Hope i wezmę kolejną dawkę. Będzie dobrze przez kolejne trzy do czterech tygodni. Z mojego punktu widzenia wszystko jest w porządku.
Przeczytaj także

Dziennikarz zapytał Viviana, czy dojdzie do remisji, czy muzyk będzie musiał walczyć już przez całe życie:

To już trwa od 4 lat. Mam szczęście, że chłoniaka wyłapano na tyle wcześnie, żeby było tak, jak jest teraz. Jednak do momentu aż coś się nie wydarzy. Technologia idzie naprzód - jest wiele terapii i masa alternatyw, żeby jeszcze pożyć. Leczenie, które obecnie przechodzę, jest całkowicie nowe. Mam więc ogromne szczęście, że dowiedziałem się o chorobie wcześnie i byłem dobrym kandydatem do takiej terapii. Nie ma to wpływu na moje życie może poza tym, że muszę wszystko planować i jestem trochę zmęczony infuzjami. Jednak to zajmuje drugie miejsce na liście skarg. Na pierwszym jest obecnie operacja kręgosłupa. Tym się w tym momencie martwię.

Vivian i jego koledzy z Def Leppard w marcu 2019 roku dostali się do Rock And Roll Hall Of Fame. Muzyk jest częścią zespołu od 1992 roku. W 2004 roku został zaklasyfikowany na 29. miejscu 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów.

Zobacz także: Def Leppard nagrał cover „Personal Jesus” Depeche Mode

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.