James Hetfield uważa, że muzycy Metalliki są przeciętni: "Jammowanie z innymi to dla mnie koszmar"

Aleksandra Degórska
AKTUALIZACJA 28.03.2023 28.03.2023 15:57
AKTUALIZACJA 28.03.2023 28.03.2023 15:57
James Hetfield uważa, że muzycy Metalliki są przeciętni: "Jammowanie z innymi to dla mnie koszmar" Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Żartownisie od razu rzucą sucharem, że "Metallica skończyła się na "Kill 'em All".

Metallica jest jednym z najbardziej wpływowych zespołów w historii rocka, która sprzedała niemal 120 mln egzemplarzy albumów na całym świecie, a ich katalog przekroczył 15 miliardów streamów. Na koncie zespołu jest szereg nagród i wyróżnień, w tym dziewięć Grammy, dwie American Music Awards, wiele MTV Video Music Awards, wprowadzenie do Rock & Roll Hall of Fame w 2009 i Polar Music Prize. Tym bardziej dziwi fakt, że z ust frontmana jednej z najbardziej popularnych kapel na świecie padły słowa, że artyści tej formacji nie są wcale dobrymi muzykami...

Polecamy

James Hetfield uważa, że muzycy Metalliki są przeciętni: "Jammowanie z innymi to dla mnie koszmar"

Historia zna takie przypadki, że zgranie zespołu jest bardzo kluczowe. Solowe wydawnictwa poszczególnych muzyków nie zawsze są dobre, zaś gdy razem pojawiają się w studiu - wówczas dzieje się jakaś magia. Zauważył to James Hetfield, który w wywiadzie dla "Cigar Aficionado" powiedział prosto z mostu:

Osobno jesteśmy naprawdę przeciętnymi muzykami, ale gdy jesteśmy we czwórkę, wtedy coś się dzieje. Jammowanie z innymi ludźmi to dla mnie koszmar.
Polecamy

Od razu w głowie mogą się pojawić wszystkie żarty, dotyczące gry na perkusji Larsa Ulricha. Jednak np. Kirk Hammett w rankingu 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone zajmuje 11. miejsce, więc nazywanie go "przeciętnym" jest dosyć kontrowersyjne.

W wywiadzie James Hetfield opowiedział również o swojej tremie na scenie, z którą ciężko sobie radził na początku kariery.

Pierwsze występy Metalliki były dla mnie naprawdę trudne, byłem cholernie nieśmiały. Nie mogłem rozmawiać z publiką między utworami i czasami prosiłem chłopaków o zapowiedź kolejnego utworu. Teraz wszystko się zmieniło, czasami jestem bardziej skrępowany siedząc z kimś sam na sam w pokoju niż występując przed kilkudziesięcioma tysiącami ludzi.

Powiedzenie, że praktyka czyni mistrza w tej sytuacji się rzeczywiście sprawdza. Hetfield teraz na scenie czuje się jak ryba w wodzie i będziemy mogli go zobaczyć w akcji już w przyszłym roku i to dwukrotnie!

Metallica zagra 2 koncerty w Polsce w 2024

Metallica zagra dwa koncerty w każdym mieście, które jest objęte tournée. Polscy fani będą mogli posłuchać Metalliki na żywo 5 i 7 lipca 2024. Każdy No Repeat Weekend to dwa oddzielne koncerty, z różnymi setlistami i supportami.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.