Kolejne zarzuty przeciwko Mansonowi wycofane. „Mogłabym zostać napiętnowana”

29.09.2023 21:32
Kolejna osoba wycofała zarzuty przeciwko Marilynowi Mansonowi Fot. Ga Fullner/Shutterstock

Marilyn Manson zawarł porozumienie z jedną z kobiet, która wcześniej oskarżała go m.in. o gwałt. Kobieta w oświadczeniu zdradziła powód swojej decyzji. To kolejny wycofany zarzut.

Marilyn Manson od pewnego czasu mierzy się z licznymi oskarżeniami. Głównie dotyczą one wykorzystywania seksualnego. Wciąż wiele z tych spraw pozostaje otwarta. Jedną z osób, która oskarża muzyka jest Evan Rachel Wood – jego była dziewczyna. Kobieta zarzuca Mansonowi nie tylko seksualne nadużycia, ale także niedawno wniosła o finansową rekompensatę.

Na początku tego roku o kontrowersyjnym muzyku zrobiło się głośno za sprawą dokumentów, z których miało wynikać, że artysta w latach 90. miał uwieść i wykorzystać seksualnie 16-latkę. Muzyk miał zaprosić dziewczynę po jednym z koncertów do autobusu, a następnie grozić, że „jeśli komuś powie o zdarzeniu, zabije ją i jej rodzinę”. Niedawno Brian Warner został ukarany za incydent z 2019 roku. Nałożona została na niego kara grzywny i dodatkowo musi odbyć karę. Teraz media obiegła informacja o tym, że jedna z kobiet, która oskarżała Marilyna o gwałt oraz pozbawienie jej dostępu do jedzenia, oraz snu wycofała swoje oskarżenia. Jak przekazały media, kobieta miała zawrzeć z muzykiem pozasądową ugodę o nieujawnionej publicznie kwocie. Jak wyznała w oświadczeniu, zrezygnowała z procesu sądowego w obawie przed utratą anonimowości.

Nigdy mi nie zależało na pieniądzach i chciałam jedynie sprawiedliwości, ale gdybym zdecydowała się na proces, mogłabym utracić prawo do zachowania anonimowości i zostać napiętnowana na szeroką skalę. A co najważniejsze mogłabym utracić swobodę opowiedzenia mojej historii, a to jest dla mnie najważniejsze. - brzmiało oświadczenie.

Do sprawy odniósł się prawnik Marilyna Mansona, który powiedział:

Brian cieszy się, że tak jak poprzednie pozwy zostały wycofane bez żadnych opłat lub za grosze, tak i ta powódka zgodziła się wycofać pozew za kwotę będącą ułamkiem jej pierwotnej kwoty i znacznie niższą niż wyniosłyby koszty procesu.

Wcześniej w podobny sposób postąpiła aktorka Esma Bianco, która wycofała pozew przeciwko artyście.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka , TwitteraTikToka i Instagrama. Żeby posłuchać, co teraz gramy, kliknij w poniższy baner!

Anna Marciniak
Anna Marciniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.