Krzysztof Zalewski wydaje specjalny box z niepublikowanymi wcześniej utworami

10.11.2022 13:15
Krzysztof Zalewski Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/East News

30 listopada ukaże się "Zabawa Boks". Co znajdziemy w specjalnym wydawnictwie Krzysztofa Zalewskiego?

"Zabawa Boks" to nowa edycja albumu "Zabawa” Krzysztofa Zalewskiego, zawierająca 5 dodatkowych utworów. Jak sugeruje nazwa – na wydanie składa się pudełko, które oprócz CD zawiera kolekcjonerskie gadżety: przypinkę, naklejki, zapach do auta oraz pocztówkę. To także symboliczne podsumowanie i zamknięcie w boksie ostatnich dwóch lat aktywności artystycznej Krzysztofa Zalewskiego.

Polecamy

  Krzysztof Zalewski wydaje specjalny box z niepublikowanymi wcześniej utworami

Tak Krzysztof Zalewski wypowiada się na temat nowego wydawnictwa:

"Zabawę" zacząłem nagrywać tuż przed pandemią, w nieco innym świecie. Rezerwowaliśmy już wielkie hale na spektakularną trasę koncertową i nagle trach! Świat się zatrzymał, pochowaliśmy się wszyscy w domach, a wizja koncertów, jak i istnienie całej naszej muzycznej branży stanęły pod znakiem zapytania. Życie stało się nieco abstrakcyjne. Postanowiłem jednak, że skoro powiedziało się „a”, to trzeba powiedzieć też „b”. Skończyłem nagrania, nakręciliśmy teledyski i płyta ukazała się w samym środku pandemii – 18 września 2020. Z wielkiej trasy udało nam się zagrać jeden koncert promocyjny zanim kluby zostały zamknięte do odwołania. Po takim starcie nie liczyłem już na wiele. A jednak. Przez te dwa lata, które upłynęły od premiery spotkałem się z Wami prawie 200 razy na koncertach.

Z perspektywy czasu Zalewski zauważył "ogrom dobra, który mnie przez te dwa lata spotkał":
 

Zbieram się do pisania nowych piosenek. Ale zanim to nastąpi, chciałbym jakoś podziękować Wam, że byliście ze mną przez te ostatnie dwa lata, chciałbym móc uczcić z Wami ten wyjątkowy czas, postawić kropkę i stworzyć cezurę, dzięki której będę mógł iść w nowe, nieznane rejony. Stąd pomysł reedycji płyty. W pudełku "Zabawa BOKS", znajdziecie przypinkę „Tańcz!”, naklejki, pocztówkę (każdą podpisałem), zapach do auta, a także 5 piosenek, których nie ma w wersji pierwotnej. Do tego huczne pożegnanie z tym materiałem na Torwarze 17 grudnia, gdzie mam nadzieję spotkamy się wszyscy. Tam – niespodzianek ciąg dalszy.

W 5 losowych boksach zamówionych w preorderze będą ukryte również bilety na Torwar. "Zabawa Boks" kupicie za 99 złotych.

materiały prasowe Kayax Fot. materiał prasowe Kayax

Krzysztof Zalewski "Zabawa BOKS": Tracklista

 1. Zabawa
 2. Annuszka
 3. Dystans
 4. Oddech
 5. Lustra
 6. Tylko nocą
 7. Wszystko będzie dobrze
 8. Na apatię
 9. Szpieg
 10. Ojcowie
 11. Grzeczny bądź
 12. Zabawa Catz’n’dogz remix
 13. O Tobie myśł
 14. Wilk
 15. Francuskie filmy
 16. Tylko nocą feat. Natalia Szroeder (Live)
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.