Które piosenki z "Króla Lwa" są najczęściej słuchane na Spotify?

02.08.2019 13:32
Król Lew|undefined Fot. . kadr z wideo YouTube: THE LION KING All Movie Clips + Trailer (2019)/Entertainment Access

Premiera "Króla Lwa" miała miejsce 19 lipca 2019 roku. Remake kultowej bajki Disneya zyskał sporą popularność. Nie można jednak zapomnieć o soundtracku z filmu.

Według niektórych, "Król Lew" był najbardziej wyczekiwana premierą 2019 roku. Nie ma w tym niczego dziwnego. Animacja z 1994 roku zaskarbiła sobie sympatię ludzi na całym świecie. Bajka została obsypana licznymi nagrodami. Hans Zimmer, kompozytor ścieżki dźwiękowej, zdobył nawet Oscara. Na nowym soundtracku również usłyszymy kompozycję Zimmera, a także Eltona Johna i Beyonce. Które piosenki są zatem najczęściej odtwarzane?

Które piosenki z "Króla Lwa" są najczęściej odtwarzane?

Spotify w oficjalnym oświadczeniu podało, że najchętniej odtwarzanymi utworami są m.in. "Can You Feel The Love Tonight". Czy jesteśmy zaskoczeni? Wcale, bo większości osób film kojarzy się właśnie z tą kompozycją. Które piosenki znalazły się jeszcze na liście?

Najczęściej słuchanymi utworami z oficjalnej ścieżki dźwiękowej „Króla Lwa” 2019 są: “Can You Feel the Love Tonight”, “Circle of Life/Nants' Ingonyama”, “Hakuna Matata”, “I Just Can't Wait to Be King” oraz “The Lion Sleeps Tonight” (pełna lista znajduje się poniżej). Z kolei najczęściej wybieraną piosenką z roku 1994 jest “I Just Can't Wait to Be King” (wyk. Jason Weaver, Rowan Atkinson i Laura Williams).

Przeczytaj także

Okazuje się, że ścieżka dźwiękowa z produkcji cieszy się największą popularnością w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Brazylii oraz Holandii. Co więcej, jak podaje Spotify, nowej ścieżki dźwiękowej słuchają użytkownicy w wieku od 25 do 29 lat czyli ponad 30% streamerów. Jednak aż 18% użytkowników w wieku od 18 do 24 lat odtwarza utwory z oryginalnej produkcji.

Zobacz także: "Król Lew": Jedna scena z filmu nie została stworzona komputerowo

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.