Które piosenki z "Króla Lwa" są najczęściej słuchane na Spotify?

02.08.2019 13:32
Król Lew|undefined Fot. . kadr z wideo YouTube: THE LION KING All Movie Clips + Trailer (2019)/Entertainment Access

Premiera "Króla Lwa" miała miejsce 19 lipca 2019 roku. Remake kultowej bajki Disneya zyskał sporą popularność. Nie można jednak zapomnieć o soundtracku z filmu.

Według niektórych, "Król Lew" był najbardziej wyczekiwana premierą 2019 roku. Nie ma w tym niczego dziwnego. Animacja z 1994 roku zaskarbiła sobie sympatię ludzi na całym świecie. Bajka została obsypana licznymi nagrodami. Hans Zimmer, kompozytor ścieżki dźwiękowej, zdobył nawet Oscara. Na nowym soundtracku również usłyszymy kompozycję Zimmera, a także Eltona Johna i Beyonce. Które piosenki są zatem najczęściej odtwarzane?

Które piosenki z "Króla Lwa" są najczęściej odtwarzane?

Spotify w oficjalnym oświadczeniu podało, że najchętniej odtwarzanymi utworami są m.in. "Can You Feel The Love Tonight". Czy jesteśmy zaskoczeni? Wcale, bo większości osób film kojarzy się właśnie z tą kompozycją. Które piosenki znalazły się jeszcze na liście?

Najczęściej słuchanymi utworami z oficjalnej ścieżki dźwiękowej „Króla Lwa” 2019 są: “Can You Feel the Love Tonight”, “Circle of Life/Nants' Ingonyama”, “Hakuna Matata”, “I Just Can't Wait to Be King” oraz “The Lion Sleeps Tonight” (pełna lista znajduje się poniżej). Z kolei najczęściej wybieraną piosenką z roku 1994 jest “I Just Can't Wait to Be King” (wyk. Jason Weaver, Rowan Atkinson i Laura Williams).
Przeczytaj także

Okazuje się, że ścieżka dźwiękowa z produkcji cieszy się największą popularnością w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Brazylii oraz Holandii. Co więcej, jak podaje Spotify, nowej ścieżki dźwiękowej słuchają użytkownicy w wieku od 25 do 29 lat czyli ponad 30% streamerów. Jednak aż 18% użytkowników w wieku od 18 do 24 lat odtwarza utwory z oryginalnej produkcji.

Zobacz także: "Król Lew": Jedna scena z filmu nie została stworzona komputerowo

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.