"Master of Puppets" ma już 37 lat. Posłuchaj, jak brzmiało pierwsze wykonanie utworu na żywo

05.03.2021 11:08
Metallica Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Sprawdź, jak brzmiało pierwsze wykonanie na żywo tytułowego utworu z płyty. 

3 marca 1986 roku Metallica wydała swój trzeci album studyjny "Master of Puppets". Od tamtej historycznej chwili minęło już 37 lat. Dla wielu jest to najlepszy krążek w dyskografii grupy. Jest to również pierwsza płyta, którą zespół zrealizował przy współpracy z wytwórnią Elektra Records.

Sukces thrashmetalowego materiału był ogromny. W Polsce płyta uzyskała status platynowej, a National Recording Registry dodał krążek do wykazu dzieł istotnych ze względów kulturowych, historycznych i estetycznych. To także ostatni album, na którym zagrał basista Cliff Burton. Muzyk zginął w wypadku samochodowym podczas trasy promującej wybitne dzieło metalowców.

Metallica: Pierwsze wykonanie "Master of Puppets" w historii

Muzycy zaprezentowali swoim fanom utwór tytułowy z płyty przed premierą krążka. Pierwszy raz w historii "Master of Puppets" wybrzmiał w Civic Auditorium w San Francisco w Kalifornii. Zebrana tam 31 grudnia 1985 roku publika nie wiedziała wówczas, w jak ważnym dla historii metalu momencie właśnie uczestniczy.

Polecamy

Nagranie audio z koncertu trafiło do sieci. Nie jest może najwyższej jakości, jednak dla każdego fana formacji to prawdziwa gratka. Wykonanie różni się od wersji, którą doskonale znamy z kultowej płyty, jednak łączy je energia nie do podrobienia i świeżość zespołu.

Co ciekawe, jak donosi Metal Hammer podczas koncertu w Civic Auditorium na scenie pojawił się również zespół Megadeth, który miał w ostatniej chwili zastąpić Anthrax. Oznacza to, że Dave Mustaine był świadkiem tworzenia historii metalu przez kolegów z kapeli, z której niedawno go wyrzucono.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.