Metallica z nowym singlem. Tym razem zobaczcie wideo do tytułowego kawałka z "72 Seasons"

30.03.2023 15:15
Metallica z nowym singlem. Tym razem zobaczcie wideo do tytułowego kawałka z "72 Seasons" Fot. mpi04/Associated Press/East News

Premiera "72 Seasons" zbliża się wielkimi krokami, więc panowie z Metalliki postanowili wydać jeszcze jeden singiel zwiastujący krążek. Tym razem padło na utwór tytułowy.

Metallica z kolejnym singlem. Tym razem to tytułowy kawałek z 72 Seasons

Po ciepło przyjętych utworach "Lux Æterna", "Screaming Suicide" oraz "If Darkness Had a Son", Metallica zaprezentowała światu kolejny singiel z płyty "72 Seasons". Ten nosi taki sam tytuł jak album i dość mocno łączy thrashmetalowe korzenie kapeli z ich najwcześniejszymi inspiracjami z NWOBHM.

Polecamy

Połączeniem tego jest trwający ponad 8 minut kawałek będący muzyczną epopeją, z których Metallica dosłownie słynie - patrz "Master of Puppets", czy "One". W sieci pojawił się oczywiście klip do utworu, którego reżyserem jest Tim Saccenti. Wideo do "72 Seasons" zobaczycie poniżej:

James Hetfield wyjaśniał wcześniej:

72 pory roku. Pierwsze 18 lat życia, w których kształtują się nasze prawdziwe lub fałszywe oblicza. Koncepcja, że to rodzice powiedzieli nam, "kim jesteśmy". Możliwe zaszufladkowanie naszej osobowości. Myślę, że najbardziej interesującą kwestią w tym wszystkim jest nieustanne badanie tych bazowych przekonań oraz jak wpływają one na nasze postrzeganie świata współcześnie.
Polecamy

"72 Seasons" ukaże się 14 kwietnia 2023 roku. Producentami krążka są Greg Fidelman oraz James Hetfield & Lars Ulrich. Całość ma 77 minuty i 12 utworów. To pierwszy długogrający album Metalliki od wydanego w 2016 "Hardwired… To Self-Destruct". 

Oczywiście nie można zapomnieć o nadchodzących koncertach Metalliki w Polsce, na które będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Polscy fani będą mogli posłuchać Metalliki na żywo 5 i 7 lipca 2024. Każdy No Repeat Weekend to dwa oddzielne koncerty, z różnymi setlistami i supportami.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.