Metallica zachęca do szukania pomocy w nowym kawałku "Screaming Suicide" [WIDEO]

20.01.2023 11:25
Metallica Fot. mpi04/Associated Press/East News

Posłuchajcie, jak Metallica śpiewa o myślach samobójczych w nowym utworze "Screaming Suicide".

Nowy album Metalliki zbliża się wielkimi krokami. 12. studyjny album zatytułowany "72 Seasons" ukaże się 14 kwietnia 2023. Po pierwszym singlu "Lux Æterna" właśnie otrzymaliśmy kolejny kawałek zwiastujący nadchodzące wydawnictwo. Posłuchajcie, jak brzmi "Screaming Suicide".

Polecamy

Metallica opublikowała nowy singiel "Screaming Suicide" [WIDEO]

Zespół podzielił się kolejnym singlem z nadchodzącej płyty. Tym razem możemy posłuchać kompozycji "Screaming Suicide", która jak sama nazwa wskazuje, porusza temat samobójstw. Do nowego utworu został nagrany specjalny teledysk w reżyserii Tima Saccentiego.

Pod nagraniem pojawił się następujący opis piosenki:

"Screaming Suicide" odnosi się do słowa tabu, jakim jest samobójstwo. Naszą intencją jest komunikowanie o mroku, który trzymamy w sobie. Byłoby niedorzeczne zaprzeczać, że mamy takie myśli. Sądzę, że każdy człowiek boryka się z nimi na pewnym etapie życia. Aby się z nimi skonfrontować, trzeba powiedzieć niewypowiedziane. Jeśli jest to doświadczenie ludzkie, powinniśmy móc o nim rozmawiać. Pamiętajcie: nie jesteście z tym sami.
Polecamy

Za produkcję albumu "72 Seasons" odpowiadają Greg Fidelman oraz Hetfield i Ulrich. Materiał trwa ponad 77 minut i zawiera 12 utworów. To pierwsze pełnowymiarowe wydawnictwo Metalliki od "Hardwired… To Self-Destruct", które ukazało się w 2016 roku. James Hetfield wyjaśnia koncept tytułu albumu:

72 pory roku. Pierwsze 18 lat naszego życia, w których kształtują się nasze prawdziwe lub fałszywe oblicza. Koncepcja, że to nasi rodzice powiedzieli nam, „kim jesteśmy”. Możliwe zaszufladkowanie naszej osobowości. Myślę, że najbardziej interesującą kwestią w tym wszystkim jest nieustanne badanie tych bazowych przekonań oraz jak wpływają one na nasze postrzeganie świata współcześnie. Wiele z naszych dorosłych doświadczeń to rekonstrukcja lub reakcja na doświadczenia z młodości. Więźniowie dzieciństwa lub uwolnienie się z bagażu, który ze sobą niesiemy.

Nowy utwór Metalliki pojawił się premierowo w programie "Ostry Dyżur" na antenie Antyradia, które szykuje szereg atrakcji dla słuchaczy w związku z premierą nowej płyty Metalliki.

Polecamy

Metallica zagra 2 koncerty w Polsce w 2024

Nowe utwory na pewno pojawią się na nadchodzących koncertach zespołu w Polsce. Metallica wystąpi 5 i 7 lipca 2024 na PGE Narodowym w Warszawie. Sprzedaż ogólna biletów na pojedyncze koncerty ruszyła 20 stycznia na ticketmaster.pl.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.