Metallica zapowiedziała nowy album. Posłuchaj singla "Lux Æterna" [WIDEO]

28.11.2022 16:55
Metallica Fot. materiały prasowe Universal Music Polska

Już w przyszłym roku ukaże się nowy, studyjny album Metalliki. Jak prezentuje się pierwszy singiel promujący to wydawnictwo?

Metallica potwierdziła tytuł i datę premiery swojego 12. albumu studyjnego. Krążek "72 Seasons" ukaże się 14 kwietnia 2023 i już teraz możemy posłuchać pierwszego singla zapowiadającego wydawnictwo. Jak brzmi "Lux Æterna"?

Polecamy

Metallica zapowiedziała nowy album. Posłuchaj singla "Lux Æterna" [WIDEO]

Pierwszą zapowiedzią "72 Seasons" jest singiel "Lux Æterna" – krótkie, ale bardzo mocne uderzenie, które w niespełna trzy i pół minuty prezentuje syntezę 40 lat zespołu. Reżyserem klipu jest Tim Saccenti.

Za produkcję "72 Seasons" odpowiadają Greg Fidelman oraz Hetfield i Ulrich. Materiał trwa ponad 77 minut i zawiera 12 utworów. To pierwsze pełnowymiarowe wydawnictwo Metalliki od "Hardwired… To Self-Destruct", które ukazało się w 2016 roku.

Polecamy

James Hetfield wyjaśnia koncept tytułu albumu:

72 pór roku. Pierwsze 18 lat naszego życia, w których kształtują się nasze prawdziwe lub fałszywe oblicza. Koncepcja, że to nasi rodzice powiedzieli nam, „kim jesteśmy”. Możliwe zaszufladkowanie naszej osobowości. Myślę, że najbardziej interesującą kwestią w tym wszystkim jest nieustanne badanie tych bazowych przekonań oraz jak wpływają one na nasze postrzeganie świata współcześnie. Wiele z naszych dorosłych doświadczeń to rekonstrukcja lub reakcja na doświadczenia z młodości. Więźniowie dzieciństwa lub uwolnienie się z bagażu, który ze sobą niesiemy.

Metallica "72 Seasons" - Tracklista:

 1. 72 Seasons
 2. Shadows Follow
 3. Screaming Suicide
 4. Sleepwalk My Life Away
 5. You Must Burn!
 6. Lux Æterna
 7. Crown of Barbed Wire
 8. Chasing Light
 9. If Darkness Had a Son
 10. Too Far Gone?
 11. Room of Mirrors
 12. Inamorata

Metallica zagra 2 koncerty w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

W dniu ogłoszenia płyty Metallica podała także daty koncertów w 2023 i 2024 roku. Na mapie tournée nie mogło zabraknąć Polski. Metallica wystąpi 5 oraz 7 lipca 2024 w Warszawie na PGE Narodowym. Dwudniowe bilety będą dostępne w sprzedaży w piątek, 2 grudnia na stronie ticketmaster.pl.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.