Nareszcie jest! Posłuchajcie nowego albumu Metalliki o tytule "72 Seasons" [WIDEO]

14.04.2023 10:02
Nareszcie jest! Posłuchajcie nowego albumu Metalliki o tytule "72 Seasons" [WIDEO] Fot. PAUL BERGEN/AFP/East News

Po prawie 7 latach od debiutu "Hardwired... To Self-Destruct" Metallica powraca z krążkiem "72 Seasons". Po kilku singlach w końcu otrzymaliśmy danie główne - nowego materiału posłuchacie poniżej.

Metallica - krążek 72 Seasons jest już dostępny!

O istnieniu "72 Seasons" dowiedzieliśmy się w listopadzie 2022 roku, kiedy to Metallica znienacka wydała nowy singiel "Lux Æterna". Potem były jeszcze kawałki "Screaming Suicide", "If Darkness Had a Son", aż w końcu światło dzienne ujrzał też utwór tytułowy. Oczekiwanie sięgało zenitu aż w końcu w nocy z 13 na 14 kwietnia 2023 roku cały świat mógł usłyszeć kolejny studyjny krążek Metalliki.

Polecamy

Ten zawiera 12 premierowych numerów i trwa ponad 77 minut (!) - w tym znajdziemy najdłuższy w karierze zespołu kawałek "Inamorata", który zamyka nam "72 Seasons". Tak prezentuje się cała tracklista nowego krążka Metalliki:

 1. 72 Seasons
 2. Shadows Follow
 3. Screaming Suicide
 4. Sleepwalk My Life Away
 5. You Must Burn!
 6. Lux Æterna
 7. Crown of Barbed Wires
 8. Chasing Light
 9. If Darkness Had a Son
 10. Too Far Gone?
 11. Room of Mirrors
 12. Inamorata

Z wczesnych faworytów możemy polecić definitywnie "Too Far Gone?" i "Room of Mirrors", chociaż każdy kawałek na płycie ma szansę stać się waszym faworytem - mówimy w końcu o Metallice.

Polecamy

Krążek "72 Seasons" znajdziecie w całości na powyższym kanale Metalliki na YouTubie, we wszystkich serwisach streamingowych, a także kupicie go w wersji fizycznej w każdym porządnym sklepie muzycznym. Miłego słuchania!

Przypominamy, że panowie zagrają też w Polsce dwa koncerty 5 i 7 lipca 2024 roku - te odbędą się na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.