Nie żyje 26-letni gitarzysta. Zespół zagrał ostatni koncert dzień przed jego śmiercią

28.06.2023 13:14
Gitarzysta Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

W wieku 26 lat zmarł Ryan Siew z zespołu Polaris. Na razie nie podano przyczyny jego śmierci, ale dzień przed zespół zagrał koncert bez jego udziału.

Metalcore'owy zespół Polaris podzielił się smutną informacją ze swoimi fanami. 26-letni gitarzysta Ryan Siew zmarł 19 czerwca 2023. Grupa nie wyjaśniła, co się stało i jaka jest przyczyna śmierci młodego muzyka, ale przed jego śmiercią zespół zagrał koncert bez gitarzysty.

Nie żyje 26-letni gitarzysta. Zespół zagrał ostatni koncert dzień przed jego śmiercią

W długim wpisie na Instagramie zespół Polaris pożegnał swojego kolegę, który odszedł 19 czerwca w wieku zaledwie 26 lat:

Z rozdartymi sercami i smutkiem informujemy, że nasz drogi brat i kolega z zespołu, Ryan Siew, zmarł w poniedziałek 19 czerwca rano. Miał 26 lat i przez 10 niesamowitych lat był naszym najlepszym przyjacielem i artystyczną bratnią duszą (...) Był serdeczny i mądry, zabawny, odważny i kreatywny, a także utalentowany ponad wszelką miarę. Kochał sztukę i piękno we wszystkich jego formach. Kochał świetne jedzenie w świetnym towarzystwie. Kochał Harry'ego Pottera, thrillery psychologiczne i kryminały. Kochał muzykę, bardziej zróżnicowaną niż można sobie wyobrazić, i mówił jej językiem w sposób, w jaki robią to tylko nieliczni z nas.

Przeczytajcie całe oświadczenie:

Ryan Siew grał w Polaris od 2013 roku jako gitarzysta prowadzący - wcześniej tę pozycję zajmował Rick Shneider, który przerzucił się na gitarę rytmiczną. Grę Ryana możemy usłyszeć na dwóch studyjnych płytach - "Mortal Coil" z 2017 oraz "Death of Me" z 2020. 1 września ma ukazać się nowy album zatytułowany "Fatalism".

Polaris ostatni raz zagrał na Graspop Metal Meeting w Belgii dzień przed śmiercią Ryana. Kolejne koncerty zespołu zostały odwołane.

Po więcej informacji zachęcamy was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.