Nie żyje Christine McVie z Fleetwood Mac. Artystka miała 79 lat

01.12.2022 09:48
Nie żyje Christine McVie z Fleetwood Mac. Artystka miała 79 lat Fot. imago stock&people/Imago Stock and People/East News

Nie żyje jedna z ikon rocka - wokalistka Fleetwood Mac Christine McVie zmarła w wieku 79 lat. Artystka jakiś czas temu poważnie zachorowała. 

Nie żyje Christine McVie. Wokalistka Fleetwood Mac miała 79 lat

Nie żyje Christine McVie. Artystka była wokalistką, autorką tekstów, kompozytorką i członkinią kultowej formacji rockowej Fleetwood Mac. W okresie największej świetności kapeli dzieliła w zespole obowiązki wokalne oraz pisanie hitów ze Stevie Nicks oraz Lindsey'em Buckinghamem.

Polecamy

Znana artystka zmarła w wieku 79 lat po krótkiej chorobie. Śmierć McVie potwierdziła jej rodzina oraz przyjaciele z zespołu. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu:

W imieniu rodziny Christine McVie z ciężkim sercem informujemy o jej śmierci. Odeszła w spokoju w szpitalu dziś rano. Chorowała krótko. W ostatnich chwilach towarzyszyła jej rodzina
Polecamy

Także zespół Fleetwood Mac pożegnał swoją wieloletnią wokalistkę i keyboardzistkę:

Nie ma słów, aby wyrazić nasz smutek z powodu śmierci Christine McVie. Była naprawdę jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa i utalentowana ponad wszelką miarę. Była najlepszą artystką, jaką mogliśmy mieć w swoim zespole i najlepszą przyjaciółką, jaką można mieć u boku. Mieliśmy szczęście, że mogliśmy żyć obok niej.

Przełomowy moment w życiu artystki nastąpił w 1969 roku. Wówczas McVie poznała basistę Fleetwood Mac, Johna McVie. Para wzięła ślub, artystka dołączyła do zespołu i pomogła w napisaniu sporej ilości materiału na najpopularniejsze krążki grupy "Rumours" i "Tango in the Night".

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.