Nie żyje ostatni członek oryginalnego składu Lynyrd Skynyrd. Gary Rossington miał 71 lat

06.03.2023 10:18
Nie żyje ostatni członek oryginalnego składu Lynyrd Skynyrd. Gary Rossington miał 71 lat Fot. mpi04/Associated Press/East News

Zmarł ostatni żyjący członek oryginalnego składu Lynyrd Skynyrd. Gitarzysta Gary Rossington miał 71 lat. O jego śmierci poinformował sam zespół.

Nie żyje oryginalny gitarzysta Lynyrd Skynyrd. Gary Rossington miał 71 lat

Gitarzysta i kompozytor Gary Rossington zmarł 5 marca 2023 roku. Był ostatnim żyjącym członkiem oryginalnego składu Lynyrd Skynyrd. Muzyk przeżył katastrofę samolotu grupy w 1977 roku, z którą grał do końca swoich dni.

Polecamy

O śmierci muzyka poinformował sam zespół w swoich mediach społecznościowych. Jak czytamy na Facebooku:

Z największym smutkiem musimy poinformować, że straciliśmy naszego brata, przyjaciela, członka rodziny, kompozytora i gitarzystę, Gary'ego Rossingtona. Gary jest teraz ze swoimi braćmi ze Skynard i rodziną w niebie, grając słodko, jak miał w zwyczaju.

Na razie więcej szczegółów nie podano.

Rossington był ciężko ranny we wspomnianej katastrofie, która zabrała życie jego czterem kolegom z zespołu. Gitarzysta miał połamane nogi, ręce, miednicę oraz kostki. Powrócił do grania w zespole w 1987 roku, kiedy brat wokalisty Ronniego Van Zanta, Johnny, postanowił reaktywować grupę. Muzyk występował z grupą aż do teraz.

Muzyk był współtwórcą wielu najważniejszych utworów Skynyrd - w tym "Free Bird".

Wraz z Lynyrd Skynyrd miał się wybrać na trasę koncertową po USA w towarzystwie ZZ Top, której start zaplanowano na czerwiec 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.