Nie żyje Wayne Swinny. Gitarzysta grupy Saliva miał 59 lat

23.03.2023 11:15
Nie żyje Wayne Swinny. Gitarzysta grupy Saliva miał 59 lat Fot. shutterstock.com

Muzyk grupy Saliva trafił do szpitala, ale lekarzom nie udało się go uratować. Wayne Swinny miał 59 lat.

W wieku 59 lat zmarł Wayne Swinny, gitarzysta grupy Saliva. Zespół jest właśnie w trakcie trasy koncertowej. Muzyk trafił 22 marca do szpitala, ale niestety lekarzom nie udało się go uratować. O śmierci gitarzysty poinformowali koledzy z zespołu.

Polecamy

Nie żyje Wayne Swinny. Gitarzysta grupy Saliva miał 59 lat

Wayne Swinny został przewieziony do szpitala 22 marca 2023 z powodu wylewu krwi do mózgu. Gitarzysta trafił na oddział intensywnej terapii i niestety parę godzin później pełnomocnik zespołu Saliva poinformował o śmierci gitarzysty. Wokalista zespołu, Bobby Amaru, pożegnał kolegę w swoich social mediach pisząc:

Jestem wdzięczny, że mogłem być częścią Twojego życia przez blisko 12 lat! Byłeś bratem, mentorem i przyjacielem. Niczego bym nie zmienił. Mieliśmy razem sporo piep*zonej frajdy, prawda?! Nauczyłem się wiele od ciebie. Uczyłem się od najlepszych! (...) Poza sceną byłeś takim niesamowitym człowiekiem. Widziałem jak robiłeś tyle uprzejmych rzeczy dla innych.

Zespół Silva został założony w 1996 roku i Wayne Swinny był ostatnim oryginalnym muzykiem w składzie kapeli. Zespół powstał z inicjatywy wokalisty Josey'a Scotta Sappingtona, perkusisty Todda Poole'a, basisty Dave'a Novotny'ego oraz gitarzystów Chrisa D'Abaldo i Swinny'ego. Kapela zdobyła rozgłos dzięki swojej trzeciej płycie "Back into Your System", która ukazała się w 2002 roku. Album zajął 19. miejsce na amerykańskim Billboardzie.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.