The Cure wydał bogatą reedycję "Wish" z niepublikowanymi wcześniej utworami

06.12.2022 15:50
The Cure Fot. materiały prasowe Universal

Reedycja "Wish" składa się aż z 3 płyt. Co przygotował dla nas zespół The Cure?

Na sklepowych półkach znajdziecie już reedycję najbardziej dochodowego albumu w dorobku The Cure. Mowa o albumie "Wish", który przyniósł takie hity jak "High", "Friday I’m In Love'' oraz ''A Letter To Elise".

The Cure wydał bogatą reedycję "Wish" z niepublikowanymi wcześniej utworami

Wersja 3CD zawiera 45 utworów, w tym 24 niewydane wcześniej oraz 4, które nie były wydane na CD i w cyfrze. CD1 to oryginalny album "Wish", z nowym remasterem wykonanym przez Roberta Smitha i Milesa Showella w Abbey Road Studios. CD2 to 21 niewydane wcześniej demówki, w tym 4 demówki wokalne z 1990 oraz 17 demówek instrumentalnych z 1991, z czego 9 niewydanych wcześniej. CD3 zawiera remiksy, nagrania ze studia oraz 4 utwory, które były dostępne wyłącznie na zamawianej pocztowo kasecie „Lost Wishes” w 1993 roku. Te kawałki nigdy wcześniej nie ukazały się oficjalnie na płycie bądź cyfrowo.

Polecamy

''Wish", 9. album długogrający w dorobku The Cure, oryginalnie ukazał się 21 kwietnia 1992. Wydawnictwo trafiło na 1. miejsce list sprzedaży w Wielkiej Brytanii i 2. pozycję analogicznego zestawienia w USA. Krążek otrzymał nominację do Grammy w kategorii Najlepszy album alternatywny. Promując płytę, The Cure zagrało swoją największą trasę koncertową – 111 występów w 21 krajach.

Polecamy

The Cure są na finiszu europejskiej trasy koncertowej, w ramach której dwukrotnie wystąpili w Polsce: w Łodzi i Krakowie.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.