Top 10: Największe przeboje Philipa Collinsa z okazji 68. urodzin muzyka

Karolina Woźniak
30.01.2019 15:20
Phil Collins|undefined Fot. : shutterstock.com

Phil Collins, wokalista i perkusista kultowego zespołu Genesis, kończy 68 lat. Autor takiego hitu jak "In The Air Tonight" świętuje swoje urodziny!

Phil Collins jest artystą, którego nie sposób nie znać. Nie ma na świecie osoby, która nie słyszałaby ani jednego utworu tego Pana. Niezależnie od tego, czy mówimy o solowej karierze wokalisty i perkusisty, czy etapu, w którym był członkiem zespołu Genesis. 

Kariera Phila Collinsa rozpoczęła się wcześnie, a zamiłowanie do muzyki Phil przejawiał już od dziecka. W wieku pięciu lat dostał od wujka pierwszą perkusję, na której trenował do muzyki, którą usłyszał w telewizji. W 1970 roku muzyk miał okazję grać w zespole Yes, ale nie stawił się na przesłuchaniu. Odpowiedział jednak na ogłoszenie zespołu Genesis, który szukał perkusisty. Muzyk od razu ich oczarował i został członkiem ekipy. 

Po odejściu Petera Gabriela, zespół spisywano na straty. Jednak po pewnym czasie za sterami stanął Phil Collins, zmienił oblicze zespołu i wprowadził go w lata 80. i MTV. W tym samym czasie solowa kariera Collinsa zaczęła nabierać tempa. Po wydaniu krążka "Face Value", który zawierał hit "In The Air Tonight", na wokalistę zaczęły spływać nagrody, a jego status megagwiazdy rósł w siłę. 

Poznajcie największe hity Phila Collinsa, zarówno te nagrane solo, jak i z zespołem Genesis!

Zobacz też: >>Top 10: Najbogatsi perkusiści na świecie<<

Top 10 najlepszych utworów Phila Collinsa

1. "Easy Lover" 

Utwór został wydany w 1984 roku i zdobył nagrodę MTV Video Music Awards i nominację do nagrody Grammy. Utwór pojawił się na albumie "Chinese Wall", a Phil wykonał ten utwór z Philipem Bailey. 

2. "Jesus He Knows Me" 

Utwór z albumu "We Can't Dance" wydanego w 1991 roku. Utwór okazał się ogromnym hitem, a sam teledysk był nominowany do nagrody Brit Award za najlepszy brytyjski teledysk. 

3. "I Can't Dance" 

Płyta "We Can't Dance" okazała się kopalnią przebojów. Utwór "I Can't Dance" był drugim singlem promującym album Genesis i doczekał się nawet nominacji do nagrody Grammy za najlepsze wokalne wykonanie popu przez duet lub grupę. 

4. "Son Of Man"

Nie zapominajmy, że Phil Collins był także odpowiedzialny za skomponowanie muzyki do bajki Disney'a "Tarzan" z 1999 roku. W tym momencie oczy były zwrócone w stronę artysty. Był to bowiem głośny powrót muzyka. Za utwór "You'll Be in My Heart" wokalista otrzymał Oscara. 

5. "Another Day in Paradise"

Utwór był pierwszym singlem promującym album "...But Seriously". Utwór został napisany, żeby ukazać problem, jakim jest bezdomność. Kiedy artysta przyjechał do Waszyngtonu był przerażony liczbą osób mieszkających na ulicach stolicy jednego z najpotężniejszych krajów świata. 

6. "Invisible Touch"

Utwór, który znalazł się na płycie, która ma taki sam tytuł. Krążek został wydany w 1986 roku. "Invisible Touch" jest trzynastym albumem studyjnym grupy Genesis i jest uważany za jeden z lepszych w historii zespołu.

7. "Land of Confusion" 

Przebój zespołu Genesis, który znalazł się na albumie "Invisible Touch". Album jest najbardziej popowym krążkiem w historii Genesis, ale również stylistycznie zbliżonym do solowej twórczości Collinsa. 

8. "Mama"

Utwór zespołu Genesis znalazł się na albumie o tym samym tytule, który został wydany w 1983 roku. "Mama" został najwyżej sklasyfikowanym numerem zespołu, a popularność tej piosenki wpłynęła na to, że album, na którym się znajduje, jest określany jako "The Mama Album". 

9. "Two Hearts"

Utwór napisał Phil Collins na potrzeby brytyjskiej komedii "Buster" w reżyserii Davida Greena. Numer przez 2 tygodnie znajdował się na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100. 

10. "In The Air Tonight" 

Nie ma osoby, która nie kojarzyłaby przejścia na perkusji, które jest uważane za genialne i wyróżnia utwór na tle innych. Tego numeru nie mogło zabraknąć w zestawieniu największych hitów Phila Collinsa. 

Phil Collins w Polsce 2019 

Phil Collins przyjedzie do Polski w ramach trasy Still Not Dead Yet Live. Artysta ma na swoim koncie ponad 100 milionów sprzedanych egzemplarzy. Wokalistę będziemy mogli zobaczyć już 26 czerwca 2019 roku w Warszawie na PGE Narodowym. Bilety można nabyć na stronie LiveNation.pl oraz ebilet.pl

>>TUTAJ KUPISZ BILET NA KONCERT PHILA COLLINSA<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.