Wyjątkowy mural U2 w Warszawie. Nawiązuje do piosenki o wojnie w Ukrainie

17.03.2023 18:51
U2 Fot. materiały prasowe Universal Music Polska

Z okazji wydania nowego albumu U2 na całym świecie pojawiły się wyjątkowe murale.

Warszawa została wytypowana jako jedno z 40 miast na całym świecie, które biorą udział w akcji U2SOS40 w ramach promocji płyty U2 "Songs of Surrender". Mural na warszawskim Służewcu zawiera cytat z piosenki "Walk On", która w nowej wersji opowiada o wojnie w Ukrainie. Znajdując się w pobliżu muralu, można odblokować ekskluzywny merch zespołu i inne niespodzianki. Mural powstał we współpracy z Torem Wyścigów Konnych Służewiec.

Polecamy

Wyjątkowy mural U2 w Warszawie. Nawiązuje do piosenki o wojnie w Ukrainie

W ramach akcji U2SOS40 fani zobaczą nie tylko murale, ale także czterdzieści 60-sekundowych filmów do każdej piosenki, wykonanych przez 40 artystów z całego świata. W gronie zaproszonych do współpracy artystów znalazła się m.in. Tanima Mehrotra, urodzona w Indiach, która wybrała ujęcia ekipy deskorolkarzy z Mexico City. Do projektu zaproszono również Yanye Yatsuk, ukraińską fotografkę. 

Polecamy

"Songs of Surrender" – kolekcja 40 utworów U2 z całego katalogu, nagranych na nowo i przerobionych na potrzeby 2023 roku. Sesje nagraniowe trwały dwa lata. Pierwszym singlem zapowiadającym wydawnictwo była nowa wersja „Pride (In The Name Of Love)”.

Producentem „Songs of Surrender” jest The Edge. Zespół wybrał uwielbiane hity takie jak „With Or Without You”, „One”, „Beautiful Day”, „Sunday Bloody Sunday” i „Invisible”. Każdy utwór został nagrany od początku na nowo. Niektóre piosenki zyskały nowe aranżacje, a niektóre – nowe teksty.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.