Zniszczona gitara Kurta Cobaina sprzedana! Nie uwierzycie, za jakie pieniądze

22.05.2023 10:27
Kurt Cobain Fot. HOLLANDSE HOOGTE/East News

Instrumenty nieżyjących muzyków sprzedają się jak świeże bułeczki. Kolejny zniszczony instrument Kurta Cobaina znalazł nowego właściciela.

Jak podaje PAP, pod młotek poszła gitara rozbita przez Kurta Cobaina. Aukcja odbyła się w sobotę w Hard Rock Cafe w Nowym Jorku. Nie uwierzycie, za ile kupiono rozbity instrument frontmana Nirvany. 

Zniszczona gitara Kurta Cobaina sprzedana! Nie uwierzycie, za jakie pieniądze

Kurt Cobain zniszczył gitarę, gdy Nirvana pracowała nad swoim przełomowym albumem "Nevermind" na początku lat 90. Instrument został złożony, ale nie nadaje się już do gry.

Gitara jest sygnowana srebrnym flamastrem przez wszystkich trzech członków zespołu. Zawiera również czuły napis Cobaina dla jego przyjaciela i muzycznego współpracownika Marka Lanegana – który zmarł w zeszłym roku.

Instrument został ostatecznie sprzedany za prawie 600 tys. dolarów (2,5 mln złotych). Tożsamość nabywcy nie jest znana. Oczekiwano, że zepsuty czarny Fender Stratocaster zostanie sprzedany za jedną dziesiątą tej kwoty - tak pisze BBC.

Dwa lata temu gitara akustyczna, której Cobain użył podczas swojego występu w MTV Unplugged pod koniec 1993 roku, została sprzedana za 6 milionów dolarów.

Trwająca trzydniowa wyprzedaż w Julien's Auctions obejmuje również pamiątki po innych legendach muzyki, w tym Elvisie Presleyu, Freddiem Mercurym, Janet Jackson i Dolly Parton. Kończy się w niedzielę.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.