Elon Musk zapowiedział koniec Twittera! Aplikacja zmieni logo i nazwę

24.07.2023 10:25
Elon Musk Fot. Frederic Legrand – COMEO/shutterstock.com

X będzie kolejną rewolucją od Elona Muska. Plany dla Twittera są wielkie, a platforma ma się stać czymś wyjątkowym. Nadchodzą wielkie zmiany!

Elon Musk przejął Twittera za 44 mld dolarów, co jakiś czas temu spowodowało prawdziwe trzęsienie ziemi w świecie technologicznych nowinek. Warto podkreślić, iż ekscentryczny miliarder chętnie dywersyfikuje swoje biznesy i jest związany m.in. z takimi podmiotami, jak chociażby Tesla, SpaceX i Neuralink.

Łatwo zauważyć, że Muska interesują przede wszystkim takie działania, które mają ogromny potencjał w przełomowych zmianach. Co to właściwie znaczy? Na przykład Tesla łamie bariery w rozpowszechnianiu samochodów elektrycznych i dokłada cegiełkę w transportowej rewolucji.

Jeżeli natomiast chodzi o SpaceX, jest to firma, która rozpowszechniła innowacyjne podejście w odzyskiwaniu rakiet. Konkretniej mówiąc chodzi o to, że tuż po separacji, pierwszy człon wykonuje stosowne manewry, a następnie samodzielnie wraca do miejsca startu lub na specjalną barkę. Przekłada się to na duże oszczędności w sektorze kosmicznym, który słynie z wysokich kosztów.

Neuralink to z kolei pomysły wyrwane żywcem z filmów science fiction. Trwające tam prace, mają pozwolić m.in. na to, żeby specjalne implanty wszczepiane do mózgu, kiedyś umożliwiły bezpośrednie połączenie typu mózg-komputer. Po co wpisywać każde słowo na klawiaturze? Lepiej pomyśleć o tym, co chcemy powiedzieć, a potem przesłać to prosto do komputera.

Twitter zamienia się w X

Jak się zapewne domyślacie, Elon Musk ma wielkie plany także w związku z Twitterem. Miliarder nie kupił tej platformy wyłącznie dlatego, że lubi się dzielić śmiesznymi obrazkami w internecie.

Od tej pory domena X.com przekierowuje na Twitter.com, a kolejną nowością jest również zupełnie nowe logo tej platformy społecznościowej. Elon Musk nigdy nie ukrywał, że bardzo lubi literę „X”, a teraz mamy pewność, że będzie to oficjalne logo Twittera.

Jak donosi m.in. serwis The Verge, podobno miliarder rozesłał wewnętrzny komunikat do pracowników i wyjaśnił im, że od tej pory Twitter zamienia się w X. Przy okazji Zoe Schiffer podzieliła się dodatkowym wyjaśnieniem i przypomniała, że aktualnie chodzi przede wszystkim o logo, jako że wcześniej doszło już do formalnej zamiany nazwy biznesu na X corp.

Linda Yaccarino, która została nową CEO Twittera, chętnie dzieli się świeżą wizją dla tej popularnej platformy społecznościowej. W jednym ze swoich tweetów wyjaśnia, iż nie ma żadnych limitów dla aktualnej przemiany. X będzie platformą mogącą dostarczyć… wszystko.

Yaccarino zaznacza, że X to przyszłość nieograniczonej interaktywności. Będzie to możliwość przesyłania wiadomości, audio, wideo, a także dokonywania płatności, tym samym kreując globalny rynek i przestrzeń do wymiany pomysłów, dóbr, usług oraz ogólnie mówiąc wszelkiego rodzaju możliwości. X będzie wspomagane przez sztuczną inteligencję i połączy nas wszystkich.

X od Elona Muska to prawdziwa rewolucja?

Na początku tego artykułu specjalnie przypomniałem o tym, że Elon Musk od dawna bardzo lubi stawiać na takie biznesy, które mają potencjał w zmienianiu świata. Łatwo zauważyć, iż kupiony za 44 mld Twitter, także będzie miał zaskakująco ambitne cele.

Jestem świadom tego, że sporo osób nie jest przekonanych do Elona Muska i lubi go krytykować. Delikatnie mówiąc jest to miliarder, który po prostu nie stroni od kontrowersyjnych pomysłów oraz wypowiedzi. Właśnie dlatego zachęcam do wzięcia udziału w poniższej ankiecie.

Korzystając z okazji przypominam, że pisaliśmy również o tym, iż Elon Musk chce wysłać ludzi na Marsa już w 2026 roku i zastanawialiśmy się czy jest to przykład kuriozalnego pomysłu, czy może jednak imponujących i ambitnych planów.

Po więcej informacji zachęcamy was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

Marcin Hołowacz
Marcin Hołowacz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.