Facebook już wkrótce będzie płatny. Nawet 60 zł miesięcznie

03.10.2023 13:37
Meta testuje płatne pakiety Fot. Koshiro K/Shutterstock

Meta testuje wprowadzenie opłat za korzystanie z Facebooka i Instagrama w Europie. Za co dokładnie zapłacimy?

Popularne platformy są dla użytkowników darmowe. Wiele z nich, jak np. YouTube oferuje płatny pakiet, który m.in. pozwala na oglądanie filmików z wygaszonym ekranem. Idąc tym tropem, kolejne serwisy zaczynają wprowadzać podobne usługi. Teraz testuje to Meta.

Facebook i Instagram będą płatne?

Media obiegła informacja, że być może już wkrótce użytkownicy zarówno Facebooka jak i Instagrama będą musieli uiścić opłaty, aby korzystać z dodatkowych usług. Obie platformy mają być testowane pod kątem wprowadzenia planów subskrypcji bez reklam. Mowa o państwach należących do Unii Europejskiej.

Skąd pomysł na wprowadzenie takich pakietów? W ten sposób Meta chce obejść przepisy Unii Europejskiej, która wymaga lepszej ochrony danych użytkowników. Choć dużo osób nie wyobraża sobie korzystania z płatnego Facebooka czy Instagrama, to wiele wskazuje na to, że już wkrótce platformy te będą częściowo płatne. W zamyśle dane osoby, która wykupi pakiet, miałaby być lepiej chronione. A także internauci objęci pakietem w razie awarii uzyskaliby szybszą pomoc. Dane osób byłyby też w pełni poufne.

Facebook i Instagram nawet za 60 zł miesięcznie

Jak podaje Wall Street Journal, cena za taki pakiet, wynosiłaby ok. 13 euro, czyli ok. 60 zł. W cenie została uwzględniona prowizja pobierana przez takie sklepy jak Google czy Apple. Rzecznik Meta zdradził, że „wierzy w bezpłatne usługi wspierane przez spersonalizowane reklamy”, jednak firma testuje płatne pakiety ze względu na „opcje zapewniające zgodność ze zmieniającymi się wymogami regulacyjnymi”.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka , TwitteraTikToka i Instagrama. Żeby posłuchać, co teraz gramy, kliknij w poniższy baner!

Anna Marciniak
Anna Marciniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.