CD Projekt RED podpisuje umowy z dystrybutorami Cyberpunka 2077

Michał Tomaszkiewicz
14.11.2018 15:32
Cyberpunk 2077|undefined Fot. materiały prasowe

Data premiery Cyberpunka 2077 wciąż jeszcze nie została ujawniona – jeśli jednak CDP aktywnie buduje sieć dystrybucyjną dla swojej nowej gry, to wiedzcie, że coś się dzieje.

Pierwsze informacje o Cyberpunku 2077 pokazały się jeszcze w 2013 roku, a na następne wiadomości o tworzonej przez CD Projekt RED grze trzeba było czekać dobre 5 lat. Nic więc dziwnego, że gracze zaczęli żartować, że data premiery została zdradzona w tytule produkcji.

W 2018 roku CDP zdecydowało nieco otworzyć przed graczami – najpierw zaprezentowano oficjalny zwiastun Cyberpunka 2077 z fragmentami rozgrywki, a następnie, po długich wahaniach, udostępniono także prezentację gameplayu pokazywaną wcześniej tylko za zamkniętymi drzwiami.

CD Projekt RED zaznaczał przy tym stanowczo, że pokazuje wczesną wersję Cyberpunka 2077 i w grze może (a nawet musi) zmienić się jeszcze bardzo dużo – i nie chodzi tylko o grafikę, lecz także o elementy rozgrywki.

W sesji rozmów z inwestorami Adam Kiciński, prezes grupy CD Projekt, z dumą informował, że prace nad tytułem idą pełną parą:

Prace idą wartko i zgodnie z planem. Przed nami superważny okres finiszowania. Chcemy wydać bardzo dopracowaną grę i rezerwujemy sobie na to trochę czasu.

Cyberpunk 2077 bliższy premiery – CD Projekt RED podpisuje umowy dystrybucyjne

Premiera zbliża się więc pokaźnymi krokami – szczegółów i dat oczywiście nie podano, jednak już sam fakt podpisywania umów z dystrybutorami sugeruje, że przyjęto przynajmniej roboczą datę premiery i że znajduje się ona w niezbyt odległej przyszłości.

Prezes CDP zdradził, że studio zamierza wrócić do partnerów, z którymi współpracowało przy okazji sprzedawania Wiedźmina 3.

CD Projekt zawarł z firmą Bandai Namco Entertainment Europe umowę dystrybucyjną, której przedmiotem jest udzielenie Namco wyłącznej licencji na dystrybucję pudełkowej wersji gry Cyberpunk 2077 w wersji na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One w 24 krajach Europy.

W USA partnerem CD Projekt RED będzie Warner Bros.

CD Projekt ma umowę z firmą Warner Bros. Home Entertainment Inc. na dystrybucję gry Cyberpunk 2077 na obszarze obejmującym Stany Zjednoczone, Kanadę i Meksyk oraz ich terytoria zależne i stowarzyszone, w wersjach przeznaczonych na komputery PC oraz na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Kiciński dodał, że CDP nie będzie informować w komunikatach dla inwestorów o wszystkich zawieranych umowach dystrybucyjnych – te dwie były najbardziej znaczące i dlatego znalazły się w oficjalnym raporcie.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.